Relacja z boiska: Arka Gdynia – Widzew 1:2 (1:1)

26 sierpnia 2014, 20:23 | Autor:

Widzew_Arka

W meczu 5 kolejki I ligi Widzew wygrał w Gdyni z Arką 2:1 (1:1). Bramkę dla Arki zdobył Nalepa w 30 minucie, wyrównał Piotr Mroziński 11 minut później a zwycięskiego gola zdobył w 93 minucie Adam Duda.

Mecz mógł zacząć się idealnie dla Widzewa, kiedy to Glauber podał piłkę wprost pod nogi Adama Dudy. Łódzki napastnik popędził na bramkę Arki i przez nikogo nie atakowany posłał piłkę obok bramkarza i… obok lewego słupka. Lepszej sytuacji do zdobycia bramki być już nie mogło. W następnych minutach inicjatywa nadal należała do łodzian. Brakowało jak zwykle ostatniego podania bądź celnego strzału. Od mniej więcej 20 minuty gra się wyrównała. W 30 minucie na strzał z rogu pola karnego zdecydował się Michał Nalepa. Piłka, bardzo podobnie jak po strzale Marcina Kozłowskiego w poprzednim meczu z GKS Tychy, ugrzęzła w siatce i gospodarze prowadzili 1:0. 5 minut później wynik podwyższyć mógł Antoni Łukasiewicz, na szczęście dla łodzian strzelił w stylu rugby wysoko nad poprzeczką. W 36 minucie po rzucie rożnym Bartłomieja Kasprzaka wyrównać mógł Cristian del Toro, ale najpierw jego strzał obronił Łukasz Skowron a później dobitka tego samego zawodnika poszybowała wysoko w trybuny. W 40 minucie szarżującego w polu karnym Aleksandra Jagiełłę wręcz staranował Kozłowski, ale według sędziego odbyło się to zgodnie z przepisami. Widzew wyprowadził szybką kontrę. Mariusz Rybicki dostrzegł dobrze wchodzącego w pole karne Piotra Mrozińskiego i idealnie dograł mu piłkę. Łódzki pomocnik wziął na zwód Marcina Warcholaka i strzałem w długi róg wyrównał stan meczu na 1:1. W 45 minucie z rzutu wolnego uderzał Nalepa, lecz Dino Hamzić był na posterunku i pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 48 minucie szansę Nalepa miałby szansę na strzelenie drugiej bramki dla gospodarzy, gdyby doszedł do piłki. 2 minuty później świetnie zachował się Konrad Wrzesiński, jednak podanie z prawej strony Mrozińskiego do Rybickiego było zbyt lekkie i zdołał je przeciąć Glauber. W odpowiedzi na bramkę Hamzicia strzelił Robert Sulewski i łódzki bramkarz z dużym trudem wybił piłkę na rzut rożny. W 54 minucie minimalnie pomylił się najaktywniejszy wśród arkowców Nalepa. Kilkadziesiąt sekund później Mroziński dośrodkowywał tym razem z lewej strony, ale Wrzesiński główkował zbyt wysoko. W 57 minucie fatalny błąd popełnił Rafał Augustyniak, na szczęście centra w pole karne padła łupem widzewskich stoperów. W 63 minucie rzut wolny z boku pola karnego wywalczył Wrzesiński. Po strzale Augustyniaka Widzew wywalczył jednak tylko rzut rożny. W podobnej sytuacji 2 minuty później po drugiej stronie boiska zbyt mocno dośrodkował Nalepa. W 70 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Marcus da Silva, na szczęście strzelił w boczną siatkę. 10 minut później lewą stroną popędził Dawid Kwiek, dośrodkował i Dudzie zdjął piłkę głową Łukasiewicz, wybijając piłkę na rzut rożny. W 84 minucie gorąco zrobiło się pod bramka Hamzicia – na szczęście do dośrodkowania da Silvy z rzutu wolnego nie doszedł żaden piłkarz w żółto-niebieskich barwach. Minutę później szybką kontrę wyprowadził WidzewDuda zagrał w tempo do Kwieka, ale ten strzelił tylko w boczną siatkę. W 88 minucie kolejną kontrę – dwóch na jednego – zmarnował Kwiek, który zamiast strzelać, próbował podawać Dudzie, tyle że niecelnie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Kasprzak idealnie podał piłkę Dudzie i ten podcinką skierował ją do siatki tuż przy prawym słupku bramki Arki. Tym samym Widzew odniósł pierwsze od dwóch lat zwycięstwo na boisku rywala po 33 meczach bez wygranej.

Arka Gdynia – Widzew Łódź 1:2 (1:1)

1:0 Nalepa 30′
1:1 Mroziński 41′