Debiuty ex-widzewiaków w nowych klubach

1 sierpnia 2015, 21:22 | Autor:

Rybicki_Trening

W sobotę rozegrano mecze pierwszej kolejki I i II ligi. W niektórych ze spotkań zadebiutowali w nowych klubach byli piłkarze Widzewa, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali czerwono-biało-czerwone barwy. Co warte podkreślenia, żaden z ex-widzewiaków nie wygrał swojego starcia.

W meczu II ligi Puszcza Niepołomice przegrała na własnym stadionie z Siarką Tarnobrzeg 0:3. W barwach gospodarzy 56 minut rozegrał Mateusz Janiec, a 66 Mateusz Broź. Z kolei w spotkaniu Rakowa Częstochowa z Okocimskim KS zakończonym remisem 1:1, 66 minut w ekipie częstochowian zagrał były napastnik RTS-u Damian Warchoł, natomiast w 55 minucie na placu gry zameldował się Maksym Kowal. W tej samej klasie rozgrywkowej doszło dzisiaj także do starcia pomiędzy Gryfem Wejherowo a Legionovią Legionowo (1:0). W 70 minucie gry na boisko wszedł Marcin Kozłowski. Co warte podkreślenia w 90 min. goście egzekwowali rzut karny, jednak zawodnik Legionovii nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy.

W I lidze również doszło do kilku spotkań z udziałem byłych graczy RTS-u. W starciu między Pogonią Siedlce a Dolcanem Ząbki w barwach siedlczan wystąpili: Konrad Wrzesiński, Mariusz Rybicki (obaj rozegrali całe mecze), oraz Adam Duda (82 minuty). Niestety dla nich, gospodarze przegrali aż 0:4. O szczęściu nie może również mówić Maciej Krakowiak, którego GKS Bełchatów przegrał na własnym stadionie ze Stomilem Olsztyn 0:1. Takim samym wynikiem zakończył się również mecz Sandecji Nowy Sącz z Bytovią Bytów, w którym w barwach ,,Sączersów” 63 minuty rozegrał Bartłomiej Kasprzak. Również podziałem punktów zakończyło się spotkanie Miedzi Legnica z Chojniczanką Chojnice (2:2). 80 minut w drużynie z Chojnic zagrał Tomasz Lisowski. Z kolei o godzinie 20:00 rozpoczął się mecz Olimpii Grudziądz z Rozwojem Katowice. W ostatnim czasie zawodnikiem biało-zielonych został Arkadiusz Kasperkiewicz, który nie zagra w dzisiejszym spotkaniu, ponieważ przebywa w Łodzi i był nawet obecny podczas dzisiejszego sparingu Widzewa z LZS Justynów.