Imponujący „zakazany” wyjazd kibiców Ruchu! (video)

28 listopada 2015, 11:28 | Autor:

Piast_Ruch

Kibice Ruchu wciąż odczuwają skutki zabawy pirotechnicznej w Krakowie, za które zostali ukarani zakazem uczestniczenia w aż 13 meczach wyjazdowych swojej drużyny! Póki co jednak te konsekwencje nie mają potwierdzenia w rzeczywistości, bo chorzowianie i tak jeżdżą za piłkarzami.

Niedawno „Niebiescy” pojawili się w niezłej liczbie „na zakazie” w Łęcznej, gdzie po negocjacjach trwających przez całą pierwszą połowę, ostatecznie zakupili bilety i weszli na stadion Górnika. Jeszcze większe wrażenie zrobiła jednak wczorajsza wyprawa do pobliskich Gliwic. Na meczu z Piastem, mimo zakazu, pojawiło się aż 3300 fanów Ruchu!

Chorzowscy kibice od kilku dni mobilizowali się na wyjazd. Codziennie pod kasami gospodarzy spotkać można było spore kolejki ludzi kupujących bilety na sektory Piasta. Dzień przed meczem system elektronicznej sprzedaży pokazywał, że „Niebiescy” kupili już blisko 3 tysiące wejściówek! W piątek postawiono więc, że kibice Ruchu, mający przecież ważne bilety, zajmą miejsce w „klatce” (miała pozostać pusta ze względu na zakaz), a także w sąsiednich sektorach. Łącznie gości zajęli całą trybunę za bramką oraz część trybuny prostej.

Na płocie pojawiły się dwie flagi, w centralnym położeniu. W tym miejscu ulokowały się też osoby prowadzące doping oraz obsługujące bębny. Fanatyczny doping chorzowian rozpoczął się już przed pierwszym gwizdkiem i trwał przez całe 90 minut. Dodać trzeba, że piłkarze nie rozpieszczali fanów swoją grą, bowiem przegrali z liderem Ekstraklasy 0:3.

W Gliwicach pojawili się także kibice Widzewa. Liczba łodzian ciężka jest do oszacowania, gdyż nie było żadnej ogólnej wyprawy. Każdy wybierał się wspierać Ruch na własną rękę. Można oszacować, że w liczbie 3300 gości znalazła się setka widzewiaków.

Foto i video: Niebiescy.pl//TV Niebiescy