Jutrzenka Warta – Widzew Łódź 0:5 (0:4)

21 maja 2016, 17:01 | Autor:

Okachi_Strus

Widzew odniósł kolejne wysokie zwycięstwo i 5:0 pokonał w wyjazdowym starciu Jutrzenkę Warta. Gole Patryka Strusa, Princewilla Okachiego, Mariusza Zawodzińskiego, Roberta Kowalczyka i Przemysława Rodaka pozwoliły wygrać 13 mecz z rzędu. To nowy klubowy rekord!

Trener Marcin Płuska przemeblował skład od ostatniej konfrontacji z LKS Rosanów. Po kartkowej przerwie do jedenastki wrócili Michał Czaplarski oraz Bartłomiej Gromek. Między słupkami stanął natomiast ponownie Michał Sokołowicz.

Spotkanie rozpoczęło się dla Widzewa idealnie. Już w 3. minucie udało się zdobyć pierwszego gola. Dobrym podaniem do Roberta Kowalczyka popisał się Kacper Bargieł, napastnik zagrał za plecy obrońców do Patryka Strusa, a ten przerzucił piłkę nad bramkarzem i z bliska wpakował ją do siatki! W 16. minucie było już 2:0. Świetną centrę z lewej strony od Gromka dostał Princewill Okachi i z bliska głową pokonał Jakuba Pasińskiego! Łodzianie chcieli szybko wybić rywalom z głowy marzenia o korzystnym rezultacie. W 27. minucie strzałem z rzutu wolnego podwyższył Mariusz Zawodziński! Przed przerwą RTS dorzucił jeszcze jednego gola. Z lewej flanki wzdłuż pola karnego dobrą piłkę dograł Strus, Okachi przepuścił ją dalej, a nogę dostawił Kowalczyk!

Na drugą połowę Widzew wyszedł bez zmian w składzie, za to specjalnie zmobilizowali się kibice. Na skutek odpalenia rac i świec dymnych sędzia na moment musiał przerwać zawody. Łodzianie cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku, ale mając na względzie kolejny mecz w środę, nie forsowali zbyt dużego tempa. Pierwszą groźniejszą akcję stworzyli dopiero w 68. minucie. Budka zakręcił obrońcami w polu karnym, ale nie udało mu się celnie uderzyć na bramkę. W 76. minucie bliski zdobycia gola z rzutu wolnego był Sebastian Kaczyński, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Po chwili widzewiacy cieszyli się już z piątej bramki. Dośrodkowanie Budki z rzutu rożnego zamknął na długim słupku Przemysław Rodak. W 85. minucie Stefan Potocki próbował pokonać Sokołowicza, ale jego strzał nie mógł zagrozić bramce łodzian.

Więcej emocji już nie było. Widzew odniósł trzynaste zwycięstwo z rzędu i pobił tym samym klubowy rekord! Następne kolejki pokażą, na jakim wyniku zatrzyma się ekipa Marcina Płuski!

3′ Strus, 16′ Okachi, 27′ Zawodziński, 43′ Kowalczyk, 78′ Rodak

Jutrzenka:
Pasiński – Wolny, Kulczyński, Pawlak, Rymarski – Graczykowski (46′ Woźniak), Dudek – T. Różycki (79′ Nowicki), Maliszewski (81′ Młotkiewicz), Potocki – R. Różycki (74′ Sajda)

Rezerwowi: Kwiatkowski – Korona

Sokołowicz – Tlaga, Czaplarski, Bargieł, Gromek – Budka (81′ Puchalski), Rodak, Okachi (60′ Kozieł), Strus (74′ Bartos) – Zawodziński (68′ Kaczyński) – Kowalczyk

Rezerwowi: Choroś – Dudała, Bończak

Żółte kartki: Potocki, T. Różycki, Rymanowski

Sędzia: Rafał Michalak (Skierniewice)