Kolejna wygrana TMRF! Mecz z liderem pełen emocji!

13 września 2014, 17:56 | Autor:

TMRF-Victoria

Piłkarze Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego z impetem rozpoczęli rozgrywki w B-Klasie. Kibicowska drużyna odniosła drugie zwycięstwo, pokonując na bocznym boisku przy al. Piłsudskiego Victorię Rąbień 2:1.

Przed spotkaniem piłkarze TMRF mogli mieć lekkie obawy co do przebiegu meczu, bowiem na Piłsudskiego przyjechała drużyna Victorii, która z dwiema wygranym na koncie i bilansem 7:1 przewodziła ligowej tabeli. Gospodarze wybiegli więc na boisko uważni i skoncentrowani.

Konsekwencja w grze opłaciła się już w 14 minucie. Wtedy bowiem ekipę TMRF na prowadzenie wysunął przepięknym strzałem w okienko Emil Piekielny. Strzelony gol pobudził gospodarzy jeszcze bardziej, ale rywale zdołali odpierać ponawiające się ataki widzewiaków. Sztuka ta udawała im się jednak tylko do przez ok. pół godziny. Tuż przed przerwą, w doliczonym czasie gry, na 2:0 podwyższył stoper gospodarzy, Krystian Bielecki (był to jego drugi gol w sezonie). Co ciekawe, pierwsza połowa potrwała kilka minut dłużej, gdyż była dwukrotnie przerywana… pokazem pirotechnicznym w wykonaniu licznie zgromadzonej publiczności!

W drugiej połowie goście wzięli się do pracy i już w 51 minucie cieszyli się z kontaktowego gola. Po tym trafieniu gra kibiców zrobiła się nieco bardziej nerwowa. Uważna postawa defensywy nie pozwoliła jednak Victorii na stworzenie sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji brakowych. Z biegiem czasu wzrastał poziom zmęczenia u piłkarzy, a co za tym idzie spadało tempo akcji. Dodatkowo z rytmu gości wybijał opiekun zawodników TMRF, przeprowadzając wszystkie cztery zmiany.

Mimo trudnej końcówki, w której gracze z Rąbienia wykonywali kilka rzutów rożnych, wynik nie uległ już zmianie. TMRF odniósł drugie zwycięstwo i dzięki temu stracił Victorię z pierwszej pozycji w tabeli Grupy I. Liderem widzewiacy będą przynajmniej do jutra, gdyż w niedzielę swój mecz rozegra zespół Sazanu Paczniew.

TMRF Widzew Łódź – Victoria Rąbień 2:1 (2:0)
Gole dla TMRF: 14′ Piekielny, 45′ Bielecki