Kolejny sukces „Dzieciaków Chałaśkiewicza”

1 lipca 2016, 11:41 | Autor:

Widzew_2005_Chałaśkiewicz

27 czerwca zakończyła się 9. edycja Deichmann Minimistrzostw – turnieju piłkarskiego dla dziewcząt i chłopców do lat 13. W turnieju wzięło udział kilka tysięcy młodych piłkarzy, a pośród nich drużyna szkółki Sławomira Chałaśkiewicza – znakomitego przed laty napastnika, którego kibicom Widzewa przedstawiać nie trzeba. Jak mogliśmy się przekonać, nauka nie idzie w las, bowiem w kategorii U-11 podopieczni trenera Chałaśkiewicza zajęli wysokie 3. miejsce i z Wałbrzycha przywieźli brązowe medale.

Turniej organizowany przez Stowarzyszenie Kochamy Sport, oraz firmę Deichmann, rozgrywany jest w formule mistrzostw. Drużyny rywalizują w dwóch wiodących kategoriach wiekowych: U-9 i U-11, a także U-7 i U13, a każdemu zespołowi przypisany jest inny kraj. Wszystko zaczyna się od eliminacji miejskich (w tym roku w 29 miastach), które składają się z fazy ligowej i fazy play-off. Chłopcom z rocznika 2005 zostały przypisane Czechy i pod banderą naszych południowych sąsiadów wygrali oni fazę ligową ze stosunkiem bramek 81:3! Następnie przeszli jak burza przez fazę play-off, pokonując w finale łódzkich eliminacji drużynę Portugalii 4:1.

Chłopcy, którzy podobnie jak ich koledzy z rocznika 2004, trener i wszyscy rodzice identyfikują się z Widzewem i jako Widzew grają w rozgrywkach ligowych i turniejach, uzyskali tym samym przepustkę do finałowego turnieju w Wałbrzychu. Warto przy tej okazji zaznaczyć, że do rywalizacji w kategorii U-11 przystąpiło ok. 750 drużyn z całej Polski!

Drużyna z Łodzi wywalczyła znakomite 3. miejsce, ale w błędzie są ci, którzy sądzą, że to dzieło przypadku. Trener Chałaśkiewicz wykonuje świetną pracę z młodzieżą, a jego drużyny z roczników 2004 i 2005 należą do ścisłej czołówki na szczeblu wojewódzkim i bezproblemowo nawiązują walkę z najlepszymi w kraju. Wyniki wspomnianych zespołów najlepiej o tym świadczą. W Minimistrzostwach, które ze względu na skalę nazywane są nieoficjalnie mistrzostwami Polski 11-latków, chłopcy triumfowali trzy razy w kolejnych czterech latach na szczeblu miejskim, a w finałach krajowych wywalczyli dwa razy złoto i raz brąz. To rezultaty, które imponują i powinny dać do myślenia. Obserwujmy tych chłopaków i kibicujmy im, abyśmy w Ekstraklasie mogli cieszyć się ich dobrą grą dla Widzewa. Gratulacje i tylko tak dalej!

Skład drużyny która zajęła III miejsce w 9. edycji DeichmannMinimistrzostw 2016: