Kowalski pożegnał się z Pucharem Polski

16 kwietnia 2014, 20:24 | Autor:

Kowalski_Arka

Wypożyczony z Widzewa do Arki Gdynia Tomasz Kowalski zagrał dziś pełne 90 minut w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Polski. Żółt0-niebiescy zremisowali na własnym boisku z Zagłębiem Lubin.

Remis oznacza dla Arki pożegnanie z tegoroczną edycją Pucharu Polski, bowiem w pierwszym spotkaniu Zagłębie wygrało w Lubinie aż 3:0. Kowalski wybiegł w pierwszym składzie na swej ulubionej pozycji prawego pomocnika. Po przerwie na boisku zameldował się jego konkurent do gry, dobrze znany w Łodzi, Adrian Budka. Zajął on jednak miejsce na prawej obronie i dwaj eks widzewiacy przez 45 minut grali razem na jednej stronie.

W finale Zagłębię spotka się z Zawiszą, który wczoraj awansował do niego kosztem Jagiellonii Białystok. Co ciekawe, kibiców z Lubina i Bydgoszczy łączą przyjazne stosunki, także spotkanie na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie miało specyficzną atmosferę. To pierwszy taki przypadek odkąd na polskich trybunach dominuje zorganizowany ruch kibicowski.