Pelikan Łowicz – Widzew Łódź 1:0 (0:0)

30 stycznia 2016, 12:04 | Autor:

Pelikan_Widzew

Piłkarze Widzewa doznali pierwszej porażki w zimowym okresie przygotowawczym. Podopieczni Marcina Płuski przegrali w Łowiczu z miejscowym Pelikanem 0:1. Jedynego gola zdobył w 62. minucie Michał Adamczyk.

Płuska zabrał ze sobą do Łowicza 21 zawodników, ale na boisku w ogóle nie pojawił się Mariusz Zawodziński. W domu zostali Princewill Okachi, Kamil Bartosiewicz, Adrian Kralkowski oraz Łukasz Fornalczyk. W zespole juniorów zagrał natomiast Marcin Pieńkowski.

Lepiej w mecz weszli zawodnicy z Łodzi. Od początku starali się „usiąść” na rywalu, atakując głównie prawą stroną, po której biegał Adrian Budka. W 10. minucie niezłą akcję przeprowadził Patryk Strus, ale obrońca w ostatniej chwili ubiegł Roberta Kowalczyka. W 19. minucie to gospodarze trafili do siatki. Na szczęścia sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. Po tej akcji z boiska zszedł Budka, którego lekko pociągnęło w mięśniu dwugłowym. Dalsza część gry nie stała na zbyt wysokim poziomie i toczyła się głównie w środku pola. Jedni i drudzy mieli problem ze skonstruowaniem ciekawych akcji, zagrażających bramce rywala. Pierwsza połowa była raczej wyrównana, z lekkim wskazaniem na łodzian.

Po zmianie stron, w barwach Widzewa pojawił się Michał Bondara, który ostatecznie zostanie w Łodzi na wiosnę. Obraz spotkania niewiele się zmienił. Obie drużyny grały niezbyt dokładnie, nie brakowało walki. Po godzinie zmagań Płuska dokonał sześciu zmian, wprowadzając nowych piłkarzy. Z gola cieszyli się jednak łowiczanie. Zespołową akcję Pelikana wykończył Michał Adamczyk. Strzelając w długi róg, nie dał szans Konradowi Reszce. Niestety, nawet stracony gol nie podziałał zbyt mobilizująco na gości. Widzewiacy grali nieporadnie i nie stwarzali sobie sytuacji strzeleckich. Jedyną niezłą okazję do wyrównania miał Sebastian Kaczyński, ale jego rajd zakończył się upadkiem w polu karnym. Bez faulu. Mimo jeszcze kilku zrywów w samej końcówce meczu i paru stałych fragmentów, wynik nie uległ zmianie i pierwsza sparingowa porażka stała się faktem.