Podsumowanie 33. kolejki IV ligi

25 maja 2016, 20:47 | Autor:

łzpn

Po ostatnich szczęśliwych kolejkach, środowa seria gier nie była dla Widzewa przyjemna. Zespół Marcina Płuski zremisował u siebie ze Zjednoczonymi Bełchatów, co skrzętnie wykorzystali piłkarze z Paradyża. Wydaje się, że to jedyny rywal łodzian w walce o awans.

Paradyż do przerwy niespodziewanie tylko remisował ze słabym Orłem Nieborów, ale po przerwie jednak się przebudził. Wicelider strzelił dwa gole i dzięki zwycięstwu zmniejszył stratę do widzewiaków do pięciu punktów. Zjednoczeni, którzy szczęśliwie wyszarpali w Łodzi punkt, matematycznie nadal mają szansę wygrać rozgrywki, ale praktycznie są już na aucie.

Jedynie iluzoryczną możliwość wyprzedzenia konkurentów mają też zawodnicy drugiego bełchatowskiego zespołu. Rezerwy GKS-u zremisowały dziś 2:2 w Piotrkowie Trybunalskim i nadal tracą do Widzewa dziesięć punktów. W „wyścigu żółwi” błysnęła Astoria, która pokonała wysoko Stal. Teoretycznie wyskoczyła ze strefy spadkowej, ale najprawdopodobniej dopiero 10. lokata w tabeli da spokojne utrzymanie.