Podsumowanie 9. kolejki III ligi

24 września 2017, 14:02 | Autor:

Piłkarze Widzewa nie zaliczą tego weekendu do udanych. Utrata punktów w meczu z Ursusem Warszawa spowodowała, że łodzianie spadli z pozycji lidera III ligi. Ich miejsce zajął Sokół Aleksandrów Łódzki.

Aleksandrowianie nie mieli żadnych problemów z pokonaniem na wyjeździe ŁKS Łomża. Podopieczni Piotra Kupki szybko otworzyli wynik, a po przerwie dobili rywala, ostatecznie wygrywając aż 4:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu podpisał się Kamil Żylski. Potknięcia widzewiaków nie wykorzystała za to Lechia Tomaszów Mazowiecki, która bezbramkowo zremisowała z Polonią Warszawa i w tabeli zajmuje 3. miejsce.

Tuż za trzema drużynami z województwa łódzkiego znajduje się spora grupa pościgowa. Przewodzi jej następny rywal WidzewaDrwęca Nowe Miasto Lubawskie. Drużyna Piotra Zajączkowskiego w ostatniej kolejce pokonała Wartę Sieradz. Po 17 minutach było już 2:0, ale sieradzanie zdołali doprowadzić do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do Drwęcy, a decydującą bramkę zdobył Mateusz Bany, ustalając wynik meczu na 3:2.

Wciąż bardzo dobrze radzi sobie Huragan Morąg. Piłkarze z północno-wschodniej Polski wygrali na wyjeździe z MKS Ełk i w tabeli są na szóstej pozycji. Pod wodzą Sławomira Majaka powoli zaczyna się odradzać Sokół Ostróda, który zwyciężył trzeci mecz z rzędu. Tym razem ostródzianie w pokonanym polu zostawili Pelikan Łowicz, choć jeszcze na 10 minut przed końcem to podopieczni Marcina Płuski prowadzili. W końcówce stracili jednak dwie bramki i ze zwycięstwa mógł się cieszyć Sokół.

Bez większych zmian w dole tabeli. Ostatni wciąż jest GKS Wikielec, choć po niespodziewanym remisie w Sulejówku piłkarzom beniaminka udało zdobyć się pierwszy punkt w tym sezonie. Ze strefy spadkowej wydostał się Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który pokonał 4:0 Tur Bielsk Podlaski. Pierwszy raz od ponad miesiąca wygrały też rezerwy Legii.

Wyniki 9. kolejki III ligi:

piątek, 22 września

Widzew Łódź – Ursus Warszawa 1:1 (Sylwestrzak – Pigiel sam.)

sobota, 23 września

MKS Ełk – Huragan Morąg 0:1 (Galik)
ŁKS Łomża – Sokół Aleksandrów Łódzki 0:4 (Żylski 3, Kadłubiak)
Warta Sieradz – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:3 (bramka samobójcza, Mitek – Majik, Koziara, Bany)
Sokół Ostróda – Pelikan Łowicz 2:1 (Gajewski, Mlonek – Jaworśkyj)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Tur Bielsk Podlaski 4:0 (Pałczyński, Maliszewski sam., Cuch, Drwęcki)
Victoria Sulejówek – GKS Wikielec 1:1 (Wocial – Nowiński)