Podsumowanie jesieni 2016 – bramkarze

5 grudnia 2016, 09:34 | Autor:

bramka

Koniec każdej rundy, to doskonały czas na wszelakie podsumowania. WTM tradycyjnie przygotował dla Was obszerne zestawienie dokonań piłkarzy Widzewa minionej jesieni. Liczba występów, minuty na boisku. Gole, asysty, żółte kartki i przede wszystkim średnia not. Na początek bramkarze!

Jesienią w zespole Widzewa oglądaliśmy dwóch bramkarzy. Trzeci golkiper, będący w kadrze, został wypożyczony na początku sezonu. Konrad Reszka, bo o nim mowa, trafił do Sokoła Aleksandrów Łódzki. W większej części jesiennych rozgrywek między słupkami stał Michał Choroś, później na kilka spotkań zmienił go Mateusz Walzłowski, ale to „Chory” kończył rundę. Niestety, obaj zaliczyli bardzo słaby okres i w przerwie zimowej trzeba będzie wzmocnić te pozycję.

1. MICHAŁ CHOROŚ

michal_choros

Początek sezonu miał naprawdę udany. W pierwszych czterech spotkaniach schodził z kolegami z murawy jako zwycięzca. Choroś dał się w tym okresie rundy pokonać tylko raz – Concordii Elbląg z rzutu karnego. Później zaliczył przedziwny mecz w Tomaszowie Mazowieckim. W pierwszym kwadransie wybronił trzy 100% sytuacje, by w drugiej połowie przepuścić zagranie bezpośrednio z rzutu rożnego! Mógł się jednak wytłumaczyć tym, że był popychany w plecy przez jednego z rywali. Ostatnie czyste konto zaliczył w Wołominie, a później w każdym spotkaniu rywale znajdywali na niego patent. Bronił jednak nieźle, kryzys pojawił się dopiero w Białymstoku, gdzie Choroś niepewnie zachowywał się na przedpolu.

Okazało się, że grał z kontuzją, która omal nie wyeliminowała go z gry w derbach Łodzi. W spotkaniu z ŁKS bramkarz popełnił jednak spory błąd, który nadrobił po przerwie, zaliczając jedną asystę pierwszego i jedną drugiego stopnia. Po meczu w Morągu, w którym nie popisał się przy pierwszym trafieniu, musiał opuścić bramkę. Uraz znów dał o sobie znać. „Chory” wrócił dopiero na ostatni, zaległy pojedynek z Legią II Warszawa i zawalił mecz. Znów dał się zaskoczyć uderzeniem z kornera, ale tym razem bez udziału rywali. Jeśli zostanie w Widzewie, być może będzie miał jeszcze szansę na zmazanie plamy. Jeżeli nie, zostanie zapamiętany niezbyt miło przez łódzką publikę, choć WTM dwukrotnie wybierał go piłkarzem meczu!

mateusz_wlazlowski

Przed sezonem po cichu stawialiśmy na to, że to właśnie on wygra rywalizację. Zaczął jednak na ławce rezerwowych i długo czekał na swoją szanse. Bronił jedynie w okręgowym Pucharze Polski, w którym pokazywał się z dobrej strony, mając jednak za rywali ekipy z Klasy A, czy ligi okręgowej. Do bramki wskoczył w Nowym Mieście Lubawskim, gdy kontuzja wyeliminowała z gry Chorosia. Pierwszą połowę zaliczy do bardzo udanych, druga śnić mu się będzie po nocach jeszcze długo. Fatalne zachowanie przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego dało Drwęcy gola na 2:2 i dobiło łódzką drużynę mentalnie.

Wlazłowski poprawił się w spotkaniu z Sokołem Ostróda, notując jedyne czyste konto. W kolejnym meczu znów pokazał się z fatalnej strony. Popełnił prosty błąd techniczny przy chwytaniu piłki, co dało przeciwnikom drugiego gola. W starciu kończącym rundę siedział już na ławce rezerwowych.