Posiłki z „jedynki” nie pomogły. Wpadka rezerw w Głownie

20 sierpnia 2017, 19:02 | Autor:

Piłkarze drugiej drużyny Widzewa zainaugurowali dziś rozgrywki w lidze okręgowej. Nie będą tej premiery miło wspominać, bo wyjazd do Głowna zakończył się porażką ze Stalą 1:2. Nie pomogły nawet liczne posiłki z drużyny Franciszka Smudy.

Na mecz do Głowna pojechało aż dziewięciu zawodników pierwszego zespołu. W bramce całe zawody rozegrał Maciej Humerski, w obronie oglądaliśmy m.in. Bartłomieja Rakowskiego, a w pomocy Kamila Tlagę, Bartłomieja Niedzielę czy Dawida Kamińskiego. Z kolei wysuniętym napastnikiem był Piotr Okuniewicz.

Wynik meczu rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Pierwsi gola strzelili gospodarze, ale po wyrównującym trafieniu Okuniewicza (efektowna asysta Niedzieli) nadzieje na pozytywne zakończenie spotkania odżyły. Niestety, jeszcze przed przerwą Stal pokonała Humerskiego po raz drugi. Po przerwie nie padły już żadne bramki. Warto natomiast odnotować, że widzewiacy kończyli mecz w osłabieniu. W drugiej połowie dwie żółte kartki obejrzał bowiem grający na lewej pomocy Bartłomiej Gromek.

Porażka w takim składzie osobowym na pewno boli. Przed tygodniem zespół Jakuba Grzeszczakowskiego „przejechał się” po rezerwach KS Kutno w okręgowym Pucharze Polski, a teraz był bezradny. Oby były to złe dobrego początki. W środę kolejny trudny wyjazd – do Łęczycy.

Stal Głowno – Widzew II Łódź 2:1 (2:1)