Rezerwy roztrwoniły dużą przewagę

18 kwietnia 2014, 18:50 | Autor:

rezerwy

W Wielki Piątek odbyło się pięć spotkań 28 kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. W Radomiu rezerwy Widzewa zremisowały 3:3 z tamtejszą Bronią. Dla podopiecznych Tomasza Kmiecika była to stracona szansa na czwartą wygraną z rzędu, licząc spotkanie pucharowe.

Łodzianie już do przerwy schodzili z dwubramkową przewagą. Wynik otworzył w 33 minucie Bartosz Narożnik, a pięć minut później Krystian Kolasa podwyższył na 2:0.
Grająca bez wsparcia piłkarzy pierwszego zespołu łódzka drużyna w 53 minucie wygrywała już 3:0, a autorem gola ponownie został Kolasa. Wysokie prowadzenie uśpiło jednak widzewiaków, bowiem pozwolili oni Broni na pościg zakończony najpierw golem honorowym w 66 minucie (Wlazłowski sfaulował przeciwnika w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Mariusz Marczak), następnie kontaktowym, autorstwa Piotra Nowosielskiego w 78 minucie gry, a w doliczonym czasie gry wyrównującym. Bramkę na wagę punktu zdobył dla gospodarzy Mikołaj Skórnicki.

Zamiast wygrać i awansować na 9 miejsce w tabeli powiększając przewagę nad strefą spadkową do 9 punktów, goście roztrwonili aż trzy bramkową przewagę i do Łodzi zawiozą tylko punkt. W tabeli będą na 10 miejscu, z przewagą 7 oczek nad zagrożoną lokatą.

Broń Radom – Widzew II Łódź 3:3 (0:2)
66′ Marczak, 78′ Nowosielski, 90’+3 Skórnicki – 33′ Narożnik, 38′ i 53′ Kolasa

Wlazłowski – Czapliński, Pankowski, Kasperkiewicz, Kozłowski – Kolasa (83′ Lipski), Grube, Rozwandowicz, Bartłoszewski (71′ Marcioch), Warchoł – Narożnik (90′ Marat)