Stal Głowno w IV lidze

2 sierpnia 2015, 14:24 | Autor:

łzpn

W sobotę doszło do starcia, które decydowało o tym, kto w przyszłym sezonie zagra na IV ligowych boiskach. W meczu barażowym Stal Głowno podejmowała Szczerbiec Wolbórz i pokonała swojego rywala 4:0. Wynik jest o tyle ciekawy, że gospodarze potrzebowali do awansu 4 bramek, a po pierwszych 45 minutach remisowali 0:0 i wszystko rysowało się w ciemnych barwach. Jednak dzięki golom strzelonym po przerwie, głownianie mogli się cieszyć z sukcesu. Dzięki wygranej, Stal została dwudziestym zespołem IV ligi.

Co istotne, w przyszłym sezonie rywalem Widzewa nie będzie zespół LUKS Bałucz, który również brał udział w meczach barażowych, a którego napastnikiem Piotrem Burskim zainteresowani są łodzianie. Ewentualny transfer, a raczej wypożyczenie 29-letniego piłkarza uzależnione było od tego, czy jego drużyna awansuje do IV ligi. Jednak dzięki temu, że klub z Bałucza musiał uznać wyższość Stali, wydawałoby się, że jego przenosiny do Łodzi są coraz bliżej. Mimo to można mieć pewne wątpliwości, ponieważ opiekun RTS-u Witold Obarek sugerował w ostatnim czasie, że Burski nie jest dla niego priorytetem i jego gra nie do końca przypada mu do gustu. W związku z tym jak się dowiedzieliśmy, sprawa ta ma zostać rozstrzygnięta najpóźniej do końca tygodnia.