Widzew Łódź – Mazovia Rawa Mazowiecka 3:0 (0:0)

25 października 2015, 13:38 | Autor:

Widzew_Mazovia

Piłkarze Widzewa przerwali złą passę i pokonali w niedzielne popołudnie Mazovię Rawa Mazowiecka 3:0. Skutecznością błysnął Kamil Zieliński, który strzelił dwa gole. Wynik spotkania ustalił rezerwowy Igor Świątkiewicz.

Trener Marcin Płuska przemeblował skład przed tym spotkaniem. Z jedenastki wypadli kontuzjowany Adrian Kralkowski, zawieszony za kartki Vladimir Bednar oraz Michał Sokołowicz. W bramce stanął 17-letni debiutant Konrad Reszka. Do składu po kontuzji wrócił natomiast Adrian Budka.

Od pierwszych minut zarysowała się optyczna przewaga łodzian. Było widać, że to im bardziej zależeć będzie na zwycięstwie, a goście schowani za podwójną gardą wyczekiwać będą swoich szans w kontratakach. Na przekór temu w 6. minucie dobrze w pole karne wpadł Pascal Ekwueme, jednak kapitalnie zachował się Reszka, broniąc strzał. Pierwsza bramkowa okazja RTS-u miała miejsce w 8. minucie. Dośrodkowaną w światło bramki piłkę wypuścił z rąk Kamil Woźniak, ale Princewill Okachi nie zdążył z dobitką. W 15. minucie celne uderzenie oddał Mariusz Rachubiński, ale jego wolej został wyłapany przez bramkarza gości. Po paru chwilach znów bliski otwarcia wyniku był Okachi. Nigeryjczyk dostał bardzo dobre podanie na 5 metr, ale strzelił głową niecelnie. W 23. minucie 100% okazję zmarnował Michał Czaplarski, ale grający na stoperze piłkarz i tak był na pozycji spalonej. Dwie minuty później Michał Pietras dostał dobre podanie od Budki, ale strzelił nad poprzeczką bramki Woźniaka.

W 35. minucie znów swoje umiejętności miał okazję zaprezentować Reszka. Najlepszy w Mazovii Ekwueme oddał zaskakujący strzał z 25 metrów, ale 17-letni golkiper wybił piłkę na róg. Reszka miał jeszcze kilka interwencji przed przerwą, ale za każdym razem stawał na wysokości zadania. Widzew, który bardzo się starał, do szatni schodził jednak bez bramkowej zdobyczy.

Na drugą połowę to goście nieoczekiwanie wyszli bardziej odważni i nastawieni na otwarcie wyniku. W 52. minucie to łodzianie mogli jednak cieszyć się z gola. Dobrze środkiem zaatakował Rachubiński, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i wciąż było 0:0. Po dwóch minutach kibice wreszcie mogli radować się z gola. Na indywidualną akcję prawą stroną zdecydował się mniej widoczny do tej pory Kamil Zieliński. Napastnik ograł dwóch obrońców w polu karnym i strzelił lewą nogą przy długim rogu. W 57. minucie mogło być już 2:0, ale Kamil Bartos przegrał starcie 1 na 1 z Woźniakiem. Po chwili dwukrotnie bliski trafienia był Mateusz Milczarek, ale za każdym razem brakowało tzw. kropki nad i. W 65. minucie Bartos ponownie znalazł się oko w oko przed bramkarzem Mazovii, minął go i upadł w polu karnym. Sędzia Ślęzak uznał jednak, że widzewiak symulował i pokazał mu żółtą kartkę. Było to czwarte upomnienie skrzydłowego RTS, więc za tydzień będzie on musiał pauzować.

W końcu Widzew dopiął swego i podwyższył prowadzenie. Dobrą akcje prawym skrzydłem – po kapitalnym zagraniu Rachubińskiego – przeprowadził Pietras, wpadł w szesnastkę i wyłożył Zielińskiemu piłkę jak na tacy. Najlepszy strzelec łodzian spokojnie pokonał Woźniaka. Po tym golu gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę, ale brakowało im precyzji, by kolejny raz trafić do siatki. Sztuka ta udała się jednak Igorowi Świątkiewiczowi w 79 minucie. Popularny „Figo”, który na boisko wszedł 10 minut wcześniej, dostał dobre podanie od Wielgusa, przyjął piłkę i po rękach Kamila Woźniaka strzelił na 3:0.

W końcówce gra zrobiła się bardziej chaotyczna, na co wpływ miało pewnie zmęczenie zawodników. Żadna ze stron nie zdołała jednak zdobyć gola i mecz zakończył się wysoką i pewną wygraną Widzewa, choć pierwsze 45 minut tego nie zapowiadało. Cieszy czyste konto debiutującego Reszki, martwi strata Bartosa. Za sześć dni starcie z Andrespolią!

54′, 66′ Zieliński, 79′ Świątkiewicz

Reszka – Pietras, Czaplarski, Maczurek, Milczarek – Budka, Okachi, Wielgus (86′ Marcioch), Rachubiński (69′ Świątkiewicz), Bartos (82′ Puchalski) – Zieliński

Rezerwowi: Sokołowicz – Dudała, Polit, Kasperczak