Widzew Łódź – Zjednoczeni Stryków 4:0 (2:0)

21 stycznia 2017, 12:04 | Autor:

Widzew_Zjednoczeni

Widzew udanie rozpoczął 2017 rok. Łodzianie wygrali swój pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym, pewnie pokonując IV-ligowych Zjednoczonych Stryków. Skutecznością błysnął Mateusz Michalski – autor dwóch goli.

Przemysław Cecherz podzielił kadrę na dwie zupełnie inne jedenastki. Jedynym piłkarzem, który ma zaprezentować się w obu połowach, jest Krzysztof Możdżonek. Z powodu drobnych urazów w meczu nie wzięli udziału Patryk Wolański oraz Grzegorz Brochocki. Brakowało także Macieja Szewczyka.

Przez pierwsze minuty oba zespoły starały się zaadaptować do trudnych warunków. Mimo dodatniej temperatury, boisko nie było zbyt komfortowe. Optyczną przewagę mieli jednak widzewiacy. W 13. minucie udało im się podkreślić ją strzeloną bramką. Dobrze prawą stroną ruszył Patryk Strus, wykładając wzorowo piłkę Mateuszowi Michalskiemu. Najlepszy strzelec Widzewa w tym sezonie skutecznie zaczął 2017 rok! Skrzydłowy raz jeszcze dał o sobie znać w 39. minucie. Łodzianie wyszli z szybką kontrą, aktywny Adam Radwański dobrze wypuścił Michalskiego, a ten minął bramkarza i strzelił do pustej siatki!

Na drugą połowę Cecherz skompletował całkowicie inną jedenastkę. Szansę pokazania swojej przydatności dla zespołu dostali m.in. testowani Patryk Baran, Paweł Broniszewski oraz Piotr Okuniewicz, ustawiony na pozycji wysuniętego napastnika.

W tej części spotkania gospodarze mieli jeszcze większą przewagę, ale skupiona na defensywie drużyna Zjednoczonych długo broniła dostępu do swojej bramki. Ekipa Tomasza Muchińskiego skapitulowała dopiero w 72. minucie. Z prawego skrzydła w pole karne dośrodkował Adrian Budka, a wrzutkę na gola zamienił głową Okuniewicz! Cztery minuty później było już 4:0. Błąd bramkarza strykowian wykorzystał Maciej Kazimierowicz, strzelając z bliskiej odległości!

Więcej goli na boisku Chojeńskiego Klubu Sportowego nie było. Widzew miał dużą przewagę i pewnie pokonał IV-ligowca. Różnica klas byłaby jeszcze bardziej widoczna, gdyby nie zmrożona nawierzchnia. Choć pierwsze sparingi to zazwyczaj nieco poważniejszy trening, wygrana cieszy. Oby tak dalej!

13′, 39′ Michalski, 72′ Okuniewicz, 76′ Kazimierowicz

Widzew (I poł.):
Humerski – Kozłowski, Nowak, Czaplarski, Gromek – Strus, Olczak, Wielgus (40′ Możdżonek), Michalski – Radwański – Kamiński

Widzew (II poł.):
Reszka – Tlaga, Zieleniecki, Rodak, Baran – Budka, Broniszewski, Kazimierowicz (78′ Możdżonek), Mąka – Zawodziński – Okuniewicz

Żółta kartka: Zawodziński