Wysokie zwycięstwo juniorów pozwala walczyć dalej

22 maja 2016, 16:25 | Autor:

Widzew1997_1998

Drużyna juniorów starszych Widzewa, chcąc awansować do Centralnej Ligi Juniorów, nie może pozwolić sobie już na żadną wpadkę. Dziś podopieczni Sławomira Kraski potwierdzili, że wciąż liczą się w rywalizacji o możliwość gry w barażu. Pewnie pokonali w Piotrkowie Trybunalskim tamtejszą Polonię.

Z dostępnego w Internecie opisu spotkania wynika, że widzewiacy mieli mecz pod kontrolą, choć wynik pierwszej połowy mógłby sugerować coś innego. Co prawda łodzianie prowadzili, ale tylko 2:1 i wynik mógł być zagrożony. Do przerwy gole dla RTS strzelili Sebastian Mucha i Adrian Kralkowski.

Po zmianie stron na boisku rządziła już tylko ekipa z Łodzi. W 57. minucie Kralkowski strzelił swoją drugą bramkę w meczu, a po kilkunastu minutach Widzew odjechał jeszcze bardziej dzięki trafieniom Jakuba Mazurka i Mateusza Miasopusta. Polonistom udało się jeszcze na chwilę zmniejszyć rozmiary porażki, ale w 80. minucie wynik na 6:2 ustalił Mazurek. Gol ten padł w momencie, gdy goście grali w dziewiątkę. Czerwone karki zobaczyli bowiem Maciej Danaburski i Sebastian Gajda.

Wygrana pozwoliła Widzewowi 1997/1998 utrzymać pierwsze miejsce w tabeli, ale najgroźniejszy rywal – Ceramika Opoczno – także dopisała sobie dziś trzy punkty. Ma też do rozegrania jedno spotkanie więcej, także niestety nie wszystko zależy od łodzian.

Polonia Piotrków Tryb. – Widzew Łódź 2:6 (1:2)
Gole dla Widzewa: 28′ Mucha, 33′, 57′ Kralkowski, 62′, 80′ Mazurek, 66′ Amroziński

Stawski – Dybiec (38′ Sojka), Szuman, Gajda, Stasiak – Danaburski – Pieńkowski (68′ Leszczyński), Mucha (67′ Niemiec), Miasopust (60′ Amroziński) – Kralkowski (81′ Marcinkowski), Saliński