Zawisza Rzgów – Widzew Łódź 1:2 (0:0)

23 sierpnia 2015, 16:05 | Autor:

Zawisza_Widzew

W meczu 3. kolejki IV ligi Widzew pokonał na wyjeździe Zawiszę Rzgów 2:1. Obie bramki dla podopiecznych Witolda Obarka zdobył Adrian Budka. Łodzianie z kompletem punktów zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Witold Obarek póki co trzyma się żelaznej jedenastki. W wyjściowym składzie doszło tylko do jednej zmiany, zresztą wymuszonej kontują. Lekki uraz przytrafił się Nikodemowi Kasperczakowi, a od pierwszych minut zastępował go debiutujący w pierwszej drużynie RTS Adrian Kralkowski.

Pierwszą groźną akcję w meczu stworzyli gospodarze, kiedy to w 6 minucie niespodziewanie na strzał z dystansu zdecydował się Perek. Na szczęście dla łodzian uderzenie zawodnika Zawiszy zatrzymało się na poprzeczce bramki bronionej przez Michała Sokołowicza. Na ripostę widzewiaków musieliśmy czekać pięć minut, kiedy to kapitan Widzewa Mariusz Rachubiński trafił piłką w słupek. Łodzianie dalej prowadzili grę. W 22 min. dobrze głową uderzył Czaplarski, jednak bramkarz Zawiszy odbił futbolówkę na rzut rożny. W ciągu kolejnych minut zawodnicy RTS-u stwarzali kolejne sytuacje do strzelenia gola. W 29 min. gry Okachi dobrze zagrał do aktywnego dziś Rachubińskiego, jednak jego strzał minął bramkę gospodarzy. Niewiele później podopieczni Witolda Obarka byli blisko zdobycia bramki, jednak uderzenie Budki trafiło w poprzeczkę. Do końca I połowy wynik nie uległ zmianie. Widzew mimo wielu sytuacji podbramkowych remisował z Zawiszą 0:0.

II połowa meczu zaczęła się podobnie jak skończyła pierwsza. W 50 minucie gry przed wyśmienitą sytuacją stanął Pietras, który otrzymał dobre podanie od Budki, jednak nie trafił w piłkę z 6 metrów. Niestety dla łodzian z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, czego skutkiem była bramka zdobywa w 60 min. przez Olszewskiego. Po utracie gola łodzianie dalej atakowali, jednak robili to niemrawo, do czasu. W 72 minucie gry dobre dośrodkowanie rezerwowego Majerza na bramkę zamienił Budka. Widzew remisował 1:1.  Jednak nie był to koniec goli tego dnia. Kolejne akcje widzewiaków przyniosły skutek w 84 min. Na uderzenie zdecydował się Fornalczyk, do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Budka i wyniósł Widzew na prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. RTS pokonał Zawiszę Rzgów 2:1.

60′ Olszewski – 72′, 84′ Budka