Znów na tarczy

21 listopada 2017, 15:33 | Autor:

Koszykarki Widzewa wysoko przegrały w miniony weekend z drużyną Basketu Gdynia 97:62. Była to tym samym 8. porażka z rzędu. Widzewianki w obecnym sezonie jeszcze nie wygrały.

Czerwono-biało-czerwone, występujące bez najlepszej w tym sezonie Kathleen Scheer, od początku spotkania dały narzucić sobie tempo, jakie dyktowały rywalki z Pomorza. Gdynianki od pierwszych minut zbudowały przewagę, którą z upływem czasu systematycznie powiększały. Główna w tym zasługa świetnie spisującej się Kahleah Copper. Druga połowa miała podobny przebieg do pierwszej. Dodatkowo zmęczenie, spowodowane krótką ławką rezerwowych dało znać o sobie i wiadomym było, że spotkanie skończy się tzw. „blow-outem”.

Najlepszą w drużynie Dariusza Raczyńskiego była Roksana Schmidt. Zdobyła ona 23 punkty, lecz spędziła na parkiecie aż 38 minut na 40 możliwych! Ławka rezerwowych to pierwsza rzecz do poprawy w drużynie łódzkiego Widzewa, jeśli w mieście Włókniarzy wciąż marzą o występach na najwyższym poziomie w przyszłym sezonie.

Następne spotkanie będzie najlepszą okazją, aby odnieść zwycięstwo w tej rundzie. Do Łodzi przyjeżdżają przedostatnie w tabeli koszykarki AZS Poznań, które pierwsze zwycięstwo odniosły dopiero w tej kolejce. Mecz w środę o godz. 18 w hali przy ul. Małachowskiego.