Bramki wypożyczonych widzewiaków

12 sierpnia 2018, 19:09 | Autor:

W ten weekend sezon rozpoczął się na boiskach łódzkiej IV ligi i sieradzkiej okręgówki. Swoje pierwsze mecze wygrały KS Kutno i Jutrzenka Warta, a wydatnie pomogli im w tym piłkarze wypożyczeni z Widzewa.

Kutnianie mierzyli się na wyjeździe z Wartą Działoszyn. W ich wyjściowym składzie znalazło się trzech widzewiaków – Grzegorz Brochocki, Adrian Kralkowski i Kamil Wielgus. Na ławce usiedli Artur Amroziński i Konrad Reszka, zaś w osiemnastce zabrakło miejsca dla Krystiana Marciocha. Mecz rozpoczął się od szybkiej wymiany ciosów i już po kwadransie było 1:1. Ten wynik utrzymywał się prawie do samej przerwy, gdy w doliczonym czasie gry gola na 2:1 dla gości zdobył Kralkowski.

W drugiej połowie drużyna z Kutna szybko otworzyła wynik, a gdy w 68. minucie Brochocki strzelił na 4:1 wydawało się, w tym spotkaniu nic już się nie zdarzy. Warta trafiła jednak najpierw na 2:4, a później, w samej końcówce, na 3:4. Aby doprowadzić do remisu, zabrakło czasu. Kralkowski zagrał pełny mecz, Wielgus zszedł z boiska w 89. minucie, gdy zmienił go Amroziński, zaś Brochocki przebywał na boisku przez 69 minut.

Do nowej drużyny dobrze wkomponował się także Kacper Pipczyński. Wypożyczony z Widzewa obrońca już w swoim pierwszym spotkaniu zdobył dla Jutrzenki Warta bramkę. Piłkarz zagrał pełny mecz, zaś już w szóstej minucie otworzył wynik, strzelając głową na 1:0. Finalnie, jego klub pokonał MULKS Łask 6:1 i zajmuje pozycję lidera tabeli.