H. Zdanowska: „Miasto nie będzie zarabiało na sporcie”

11 stycznia 2018, 14:07 | Autor:

Wreszcie doczekaliśmy się podpisania umowy na wynajem Łodzianki. W czwartek na terenie ośrodka treningowego odbyła się specjalna konferencja prasowa, w której udział wzięli m.in. prezes Przemysław Klementowski oraz prezydent Hanna Zdanowska. Co mówiła ta druga?


Prezydent Łodzi przekonywała, że jeszcze nigdy w historii tego miasta nie inwestowano w sport tyle, co za jej siedmioletniej kadencji. Cieszyła się, że istotną rolę w tych inwestycjach odegrała nie tylko budowa stadionów dla Widzewa i AP ŁKS, ale również wspieranie sportu dziecięcego i młodzieżowego. Zdanowska jest pewna, że dzięki temu, a także dzięki olbrzymiej pomocy fanów, licznie pojawiających się na meczach, przede wszystkim przy Piłsudskiego, łódzki sport zacznie się odradzać. „Mamy wspaniałych kibiców, święcimy rekordy sprzedanych karnetów. Do szczęścia potrzeba nam tylko derbów Łodzi i wierzę, że w niedalekiej przyszłości one się znów odbędą” – powiedziała na konferencji.

Zdanowska poruszyła oczywiście także temat Łodzianki. Prezydent ucieszyła się z faktu, że w końcu, po wielu miesiącach, obiekty te przestaną świecić pustkami. Zapewniała, że Miasto dołoży wszelkich starań, by sprawa kosztów wynajmu została rozwiązana w jak najbardziej uczciwy sposób. „Podjęłam decyzję, żeby koszty były jednakowe dla wszystkich drużyn. W dodatku, będą to wyłącznie koszty wynikające z eksploatacji ośrodka. Miasto nie będzie zarabiało na sporcie – dla nas najlepszym zarobkiem jest zdrowie młodzieży” – zapewniła.

Nie oznacza to jednak, że władze Łodzi całkowicie zrezygnują z możliwości zarobku na Łodziance. Urzędnicy planują bowiem, aby w ramach możliwości logistycznych, obiekt był udostępniony również wszystkim mieszkańcom miasta, a także przedstawicielom biznesu, którzy będą mogli z niego korzystać na warunkach komercyjnych. Priorytetem jest jednak przeznaczenie ośrodka dla potrzeb łódzkich drużyn młodzieżowych. „Dla mnie najważniejsze jest, aby z Łodzianki korzystać mogli młodzi adepci sportu” – zakończyła swoją wypowiedź.


 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress