II-ligowiec na koniec roku

5 grudnia 2017, 20:10 | Autor:

Drużyna Widzewa kończy piłkarski rok 2017. Przed nimi już tylko trzy dni zajęć. Jutro czekają ich najbardziej wymagające. W samo południe rozpocznie się mecz sparingowy z walczącym o awans do I ligi Radomiakiem.Drużyna z Radomia to teoretycznie silniejszy przeciwnik. Podopieczni Jerzego Cyraka skończyli rundę jesienną na czwartym miejscu w tabeli, co na koniec sezonu uprawniałoby ich do rozegrania meczu barażowego z I-ligowcem. Ambicją radomskiego zespołu jest jednak awansować na zaplecze Ekstraklasy bezpośrednio. W tej chwili strata do trzeciej lokaty wynosi tylko dwa punkty. Wszystko rozstrzygnie się więc wiosną.

Środowa gra kontrolna dla obu drużyn będzie elementem roztrenowania. Dla ekipy z Mazowsza już drugą w ostatnich dniach. W piątek Radomiak zagrał towarzyski z innym III-ligowcem, Polonią Warszawa. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, a na boisku zameldowało się aż siedmiu testowanych graczy.

Również w Widzewie jutrzejsze zawody będą służyły głównie sprawdzeniu umiejętności niektórych młodych piłkarzy. Na testach przebywają obecnie trzej gracze: bramkarz Klaudiusz Kurek oraz pomocnicy Bartosz Gęsior i Mario Cieślik. Franciszek Smuda przyjrzy się również młodym wychowankom łódzkiego klubu: Marcinowi Pieńkowskiemu, Adrianowi Kralkowskiemu czy Krystianowi Marciochowi.Na murawie nie zobaczymy na pewno Patryka Wolańskiego, Marcina Pigiela, Sebastiana Olczaka oraz Dawida Kamińskiego. Dwaj pierwsi są kontuzjowani, Olczak przebywa na zwolnieniu lekarskim, a Kamiński dostał zgodę na testy w innym klubie.

Środowy sparing odbędzie się w Gutowie Małym. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 12:00. Na WTM będziecie mogli śledzić tradycyjną Relację LIVE. Z kolei Widzew TV szykuje transmisję video.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress