J. Magiera: „Łódź potrzebuje drużyny w Ekstraklasie”

10 stycznia 2018, 13:03 | Autor:

W ostatni piątek w Łowiczu po raz 14. odbył się charytatywny turniej „Gwiazdy na gwiazdkę” zorganizowany przez Macieja Rybusa. Była to też dobra okazja dla kibiców Widzewa, aby zobaczyć w akcji lub zrobić sobie zdjęcie z zawodnikami, którzy  reprezentowali czerwono-biało-czerwone barwy w przeszłości lub robią to obecnie.Do tej pierwszej grupy należy Jacek Magiera. Były trener stołecznej Legii  spędził w Łodzi zaledwie rundę. Wiosną 2001 roku rozegrał dla Widzewa 14 spotkań, w których strzelił jedną bramkę. Na turniej do Łowicza przyjechał po raz drugi. „Pierwszy raz brałem udział w turnieju chyba dwanaście lat temu, jeszcze jako zawodnik. Przez ten czas nic się nie zmieniło. Turniej turniejem, ale najważniejszy jest jego szczytny cel” – mówił klubowej telewizji.

Trener wspomniał również o swojej wielkanocnej wizycie w „Sercu Łodzi„. „Byłem na meczu Widzewa z rezerwami Legii, kiedy łodzianie wygrali u siebie 3:0. Bardzo się cieszę, że Widzew ma piękny stadion, który jest wypełniony kibicami. Kibicuję widzewiakom, aby jak najszybciej powrócili do najwyższe klasy rozgrywkowej. Chciałbym znów meczów, takich jak Widzew – Legia czy Widzew – Lech Poznań” – stwierdził Magiera.

Jacek Magiera nie odczuwa żalu do Franciszka Smudy. Przypomnijmy, że to za jego kadencji w warszawskim klubie obrońca trafił na wypożyczenie do Łodzi. Do składu powrócił dopiero po odejściu byłego selekcjonera reprezentacji Polski. „Widzew na pewno ma bardzo doświadczonego trenera, który był zarówno selekcjonerem, jak i pracował wiele lat na poziomie Ekstraklasy. Na pewno doskonale wie, jak powinien wyglądać jego zespół” – zakończył, komplementując popularnego „Franza”.


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress