Dwa lata od ostatniego meczu przy Piłsudskiego

22 listopada 2016, 19:51 | Autor:

oprawa_GKS

W dniu 22 listopada 2014 roku Widzew Łódź podejmował na własnym stadionie GKS Katowice. Okoliczności tego meczu były dla każdego kibica nadzwyczajne, ponieważ tego dnia zostało rozegrane ostatnie spotkanie na dotychczasowym obiekcie przy al. Piłsudskiego 138. Mecz zakończył się remisem 1:1, przerywając wówczas fatalną passę ośmiu porażek z rzędu.

Dla kibiców spotkanie miało wyjątkową otoczkę, gdyż była to ostatnia możliwość pożegnania się z już historycznym stadionem. Bilety zostały wyprzedane w ekspresowym tempie, niestety było ich niecałe 7000 za sprawą zamkniętej „Niciarki” oraz wykluczonych bocznych sektorów „Prostej”. Na mecz, fani z dzielnic zdominowanych przez Widzew organizowali przemarsze pokazując, że dla mieszkańców Łodzi to dzień, który wpisze się w historię tego miasta. Przed pierwszym gwizdkiem odbył się natomiast drugi w historii „Zlot widzewiaków”.

Przez całe 90minut doping stał na bardzo dobrym poziomie, a zaprezentowane oprawy wzbudzały niesamowite wspomnienia. Pamiętne było również wydarzenie z pierwszej połowy gry, gdy jeden z kibiców przeskoczył ogrodzenie i zaprezentował przesłanie skierowane do Sylwestra Cacka. Tego dnia wielu kibiców czuło smutek żegnając się ze stadionem, jednocześnie nie ukrywając zadowolenia, że powstanie nowoczesny obiekt. Po zakończeniu meczu po wielu policzkach płynęły łzy wzruszenia, sporo krzesełek „pojechało” również do domów z ich wieloletnimi „właścicielami”.

Już za kilka miesięcy kibice znów spotkają się na trybunach. Tym razem nowego obiektu. Miejmy nadzieję, że rozpocznie to nowy rozdział w historii Widzewa.