Oddanie stadionu dopiero w styczniu?

17 listopada 2016, 20:15 | Autor:

stadion

Wszystko wskazuje na to, że nowy stadion Widzewa zostanie oddany do użytku jednak dopiero w przyszłym roku. Jak udało nam się dowiedzieć, planowane zakończenie prac przy Piłsudskiego 138 szacowane jest na styczeń.

O tym, że „Mosty” mogą nie zmieścić się w terminie pisaliśmy na WTM już jakiś czas temu. Nie jest to poślizg wynikający z winy Wykonawcy. Chodzi o kwestie związane z prądem. Stacja transformatorowa, na którą odrębny przetarg wygrała Polska Grupa Energetyczna, nadal nie rozwiązuje wszystkich problemów.

Na budowie nowego domu Widzewa wciąż nie ma odpowiedniej mocy energetycznej, by przetestować wszystkie systemy (windy, nagłośnienie, oświetlenie itd.). Jeśli sprawa przeciągnie się o około miesiąc, jak się wydaje, to moment zakończenia robót zbiegnie się z okresem świąteczno-noworocznym. Stąd formalne przekazanie obiektu dopiero w styczniu.

Powodów do większych obaw oczywiście nie ma. Pierwszy mecz drużyna RTS rozegra dopiero w marcu. Wcześniej stadion przejdzie szereg kontroli oraz odbiorów. Opóźnienie całej inwestycji nie pokrzyżuje planów łódzkiej drużyny.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress