Podsumowanie 4. kolejki II ligi

12 sierpnia 2018, 20:23 | Autor:

Zakończona przed chwilą 4. kolejka II ligi nie ułożyła się po myśli piłkarzy Widzewa. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego wysoko przegrali na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola i w konsekwencji spadli w tabeli na szóste miejsce.

Kolejka rozpoczęła się już w piątek w Wejherowie, gdzie dobrze spisujący się Gryf podejmował wicelidera, Elanę Toruń. Wynik meczu po nieco ponad pół godzinie gry otworzyli goście, a bramkę z rzutu karnego zdobył Maciej Stefanowicz. Kilka minut później wejherowianie jednak… wyszli na prowadzenie, strzelając dwa gole w odstępstwie zaledwie kilkudziesięciu sekund! Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie przeważającą stroną byli gospodarze, którzy ostatecznie wygrali 3:1, choć mogli jeszcze wyżej, ale karnego w doliczonym czasie gry nie wykorzystał Krzysztof Wicki. Dzięki zwycięstwu Gryf awansował na pozycję lidera.

Nie cieszył się z niej jednak zbyt długo. Najpierw zepchnęła go z niej Stal, zaś później prowadzenie objął Górnik Łęczna, który w ostatnim wczorajszym meczu rozgromił Ruch Chorzów aż 5:1! Łęcznianie otworzyli wynik pod koniec pierwszej połowy, ale w 65. minucie wyrównał Wojciech Kędziora. Wtedy nic nie wskazywało jeszcze na to, jakim pogromem skończy się to spotkanie. Górnik najpierw zdobył dwa gole w odstępie dwóch minut, a później, już w końcówce, dołożył kolejne dwa. Jednego z nich strzelił testowany latem w Widzewie Kamil Bętkowski, dla którego było to już drugie trafienie tego lata.

Po wpadce w poprzedniej kolejce, na zwycięski tor powróciła Olimpia Grudziądz, zajmująca w tabeli trzecie miejsce. Wczoraj podopieczni Mariusza Pawlaka w starciu dwóch kandydatów do awansu pokonali u siebie Radomiaka Radom 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 56. minucie z rzutu karnego Aghwan Papikian. Niesłychany przebieg miała końcówka tego meczu. Najpierw, w drugiej minucie doliczonego czasu gry „jedenastki” dla Olimpii nie wykorzystał Robert Ziętarski. Chwilę później karnego miał… Radomiak! Łukaszowi Pietroniowi też nie udało się pokonać bramkarza rywali i w konsekwencji spotkanie rozstrzygnęło się na korzyść gospodarzy.

Porażki w tym sezonie nie doznał jeszcze GKS Bełchatów. Zespół Artura Derbina nie miał wczoraj najmniejszych problemów z pewnym, trzybramkowym zwycięstwem nad Skrą Częstochowa. Nieźle radzą sobie też Błękitni Stargard. Zespół z województwa zachodniopomorskiego po zaciętym meczu pokonał na wyjeździe Znicz Pruszków 2:1. Podobnie jak w meczu w Grudziądzu, tu również oglądaliśmy dwa niestrzelone rzuty karne, po jednym z obu stron.

Po czwartej kolejce II ligi tabelę zamyka Skra Częstochowa, która nie zdobyła jeszcze punktu. Tuż nad nią jest Resovia. W meczu drużyn ze strefy spadkowej rzeszowianie przegrali wczoraj na wyjeździe 1:2 z ROW Rybnik, dzięki czemu rybniczanie mogli w końcu wspiąć się nieco wyżej w klasyfikacji. W ostatniej czwórce są też Pogoń Siedlce i Rozwój Katowice. W spotkaniu tych dwóch drużyn padł remis 2:2, choć gospodarze prowadzili już 2:0. Podobnie jak w pierwszej serii gier w Toruniu, teraz też dali sobie strzelić dwie bramki w krótkim odstępie czasu i musieli zadowolić się tylko jednym punktem.

W jedynym niedzielnym meczu Siarka Tarnobrzeg pokonała na wyjeździe Olimpię Elbląg 2:0 po bramkach Łukasza Nadolskiego i Adriana Gębalskiego. Dla tarnobrzeżan było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie i dzięki wyprzedzili oni w tabeli widzewiaków. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora znajdują się na czwartym miejscu.

Wyniki 4. kolejki II ligi:

piątek, 10 sierpnia

Gryf Wejherowo – Elana Toruń 3:1 (Kołc, Włodyka, Liberacki – Stefanowicz)

sobota, 11 sierpnia

ROW Rybnik – Resovia 2:1 (Spratek 2 – Buczek)
Rozwój Katowice – Pogoń Siedlce 2:2 (Gałecki, Niedojad – Walków, Paluchowski)
Stal Stal Stalowa – Widzew Łódź 3:0 (Dadok 2, Trąbka)
Olimpia Grudziądz – Radomiak Radom 1:0 (Papikian)
Znicz Pruszków – Błękitni Stargard 1:2 (Małachowski – Brzeziański, Kurbiel)
GKS Bełchatów – Skra Częstochowa 3:0 (Michalski, Thiakane, Mularczyk)
Górnik Łęczna – Ruch Chorzów 5:1 (Szysz 2, Chrzanowski, Tymosiak, Bętkowski – Kędziora)