Pogrom w starciu rezerw!

13 sierpnia 2017, 09:20 | Autor:

Dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem przy Piłsudskiego swoje spotkanie rozpoczęły w sobotę rezerwy Widzewa. Druga drużyna rozgrywała premierowe w tym sezonie starcie o stawkę i wywiązała się z tego zadania wyśmienicie. W Kutnie łodzianie wygrali w Pucharze Polski aż 8:0!

Nowy trener rezerw, Jakub Grzeszczakowski, miał mało czasu na przygotowanie się do tego meczu, ale dostał duże wsparcie w postaci graczy pierwszej drużyny. Do Kutna pojechali wszyscy zdrowi widzewiacy, którzy nie załapali się do osiemnastki na III-ligowy pojedynek ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Było ich pięciu i każdy, za wyjątkiem Konrada Reszki, trafił do siatki!

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Wynik już w 7. minucie otworzył Konrad Puchalski, a przed przerwą do siatki trafiali jeszcze Grzegorz Brochocki, Kamil Tlaga, Piotr Okuniewicz oraz Kacper Leszczyński. Pięć bramek, zdobytych w pierwszej połowie, ustawiło całe zawody. Goście najchętniej już po 45 minutach najchętniej skończyliby grę, by zdążyć na mecz pierwszego zespołu. Trzeba było jednak wybiec także na drugą połowę i w niej również udowodnić wyższość nad rezerwami Kutna. Trzy gole w zupełności załatwiły sprawę.

Dzięki tej efektownej wygranej zespół Grzeszczakowskiego awansował do II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Czekamy, aż do dołączy do niego ekipa Franciszka Smudy.

KS II Kutno – Widzew II Łódź 0:8 (0:5)
7′, 70′ Puchalski, 13′ Brochocki, 26′ Tlaga, 28′ Okuniewicz, 42′ Leszczyński, 82′ Gos, 85′ Gromek

Reszka – Miasopust, Pipczyński, Podlewski, Gromek – Puchalski (70′ Gos), Tlaga, Niemiec (65′ Saliński), Leszczyński (55′ Mąkosza) – Brochocki (82′ Krzyżak), Okuniewicz