Porażka pomimo walki

9 stycznia 2018, 14:55 | Autor:

Po przerwaniu fatalnej passy w poprzedniej kolejce, koszykarki Widzewa Łódź wybrały się do Bydgoszczy na mecz z wiceliderem – Artego. Niestety podopiecznym Dejana Kovacevicia nie udało się sprawić niespodzianki i przegrały one z wyżej notowanym rywalem 75:59 w 14. Kolejce Basket Ligi Kobiet.

Widzewianki od początku spotkania pokazały, że nie są już „dziewczynami do bicia”. Postawiły mocne warunki rywalkom, dzięki czemu po pierwszej kwarcie nieznacznie prowadziły 16:17. W podobnym tonie rozgrywana była druga część, w której żadnej ze stron nie udało się uzyskać większej przewagi. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 33:31 dla gospodyń.

Po zmianie stron powróciły stare demony, w postaci słabej trzeciej kwarty. Podobnie jak w poprzednich porażkach i tym razem rywalki zdominowały łodzianki wygrywając te odsłonę 29:15. Brylowała mnie w niej najlepsza dziś na parkiecie Julie McBride, która z 15 punktami, 9 zbiórkami i 7 asystami bliska była tzw. „triple-double”.

W ostatniej części Widzewianki walczyły dzielnie, lecz strat nie udało się się odrobić i kolejna porażka, niestety, stała się faktem. W przeciwieństwie jednak do poprzednich spotkań, tym razem najlepszą czerwono-biało-czerwoną była Klaudia Gertchen, która zanotowała prawdziwie „widzewskie double-double” – 19 punktów i 10 zbiórek.

Następne spotkanie 13. stycznia w Hali Parkowej. Na spotkanie z Wisłą Can-Pack Kraków, czyli obecnym liderem, kibice szykują mobilizację. Każdego widzewiaka głodnego zarówno kibicowskich jak i sportowych emocji zapraszamy w sobotę o 19.10 do hali przy Małachowskiego!

Artego Bydgoszcz – Widzew Łódź 75:59

Widzew: Klaudia Gertchen 19, Brandi Harvey-Carr 16, Anna Kudelska 9, Kathleen Scheer 9, Julia Drop 3, Daria Zawidna 3, Roksana Schmidt 0, Elżbieta Paździerska 0