20 kwietnia 2014, 13:48 | Autor:

Staroń_Puszcza

Jak co tydzień na łamach WTM przedstawiamy raport piłkarzy Widzewa, którzy zostali wypożyczeni do innych klubów. Oto, co słychać u ósemki widzewiaków będących na „zesłaniu”:

Bartłomiej Pawłowski:
Malaga swoje spotkanie ligowe rozegra dopiero w poniedziałek, a jej rywalem będzie 7 w tabeli Villareal. Czy Bartłomiej Pawłowski znajdzie się w 18-stce meczowej po raz drugi z rzędu? Jeszcze nie wiemy.

Tomasz Kowalski:
Arka
przerwała dobrą passę i w sobotni wieczór uległa na wyjeździe Miedzi Legnica 1:2. Porażka sprawiła, że gdynianie tracą do prowadzących w tabeli (z 47 punktami) GKS Bełchatów i Górnika Łęczna 5 punktów. Tomasz Kowalski cały mecz z Miedzią przesiedział na ławce rezerwowych.

David Kwiek:
Kwiek rozegrał kolejne pełne 90 minut, ale meczu nie zaliczy do udanych, gdyż Okocimski przegrał u siebie z Dolcanem aż 0:6! Więcej o tym spotkaniu pisaliśmy TUTAJ.

Łukasz Staroń:
Po czterech meczach bez wygranej Puszcza Niepołomice wreszcie sięgnęła po trzy punkty. W sobotę pokonała w Świnoujściu 1:0 Flotę, a Łukasz Staroń na boisku przebywał przez całe 90 minut. Wygrana dała gościom awans na 12 miejsce w tabeli, ale przewaga nad strefą spadkową, to tylko trzy oczka.

Michał Jonczyk:
Wielkie nieszczęście spotkało Michała Jonczyka, który ponownie doznał skomplikowanej kontuzji stawu kolanowego. Piotrkowianin bieżący sezon ma już na pewno z głowy, czy kolejny raz uda mu się wygrać z przeciwnościami losu i wrócić do piłki? Na razie nie wiadomo.

Maciej Krakowiak:
Maciej Krakowiak na dobre stracił miejsce w wyjściowym składzie Odry. Stojący między słupkami jej bramki Dawid Primel spisuje się dobrze, więc widzewiak jest tylko rezerwowym. W sobotnim starciu opolanie zremisowali u siebie 1:1 w meczu przyjaźni z Polonią Bytom i zajmują 14 miejsce w tabeli. Strata do bezpiecznej lokaty wynosi obecnie 4 punkty.

Damian Ceglarz:
Obrońca Widzewa wciąż leczy kontuzję, więc Pelikan musi sobie radzić bez niego. Tym razem łowiczanie przegrali w Radomiu z Radomiakiem 0:1 tracąc gola w ostatnim kwadransie gry. Porażka strąca drużynę na 11 miejsce w tabeli, z trzy punktową stratą do bezpiecznej lokaty.

Mikołaj Zwoliński:
Bez Mikołaja Zwolińskiego w składzie Sokół Aleksander Łódzki zaliczył 12 porażkę w sezonie i ponownie znalazł się w strefie spadkowej. Do utrzymania brakuje  na ten moment poprawienia jedynie bilansu bramkowego, tak więc pozostanie w szeregach III ligi jest sprawą wciąż otwartą.
Pomocnik nie wystąpił w przegranym 1:2 meczu w Grodzisku Mazowieckim z Pogonią z powodu choroby.