Rozwój Katowice – Widzew Łódź 0:4 (0:1)

28 lipca 2018, 17:01 | Autor:

Kibice Widzewa liczyli na drugie zwycięstwo w drugim meczu tego sezonu, ale nawet najwięksi optymiści nie spodziewali się takiego rozstrzygnięcia! Łodzianie dali koncert gry i zasłużenie wygrali na wyjeździe z Rozwojem Katowice 4:0! Dało im to fotel lidera II ligi!

Widzewiacy przystąpili do meczu z dwoma zmianami w składzie. Radosław Mroczkowski mógł już skorzystać z usług Simonasa Pauliusa, którego certyfikat dotarł z jego rodzimej federacji. Litwin zastąpił w wyjściowej jedenastce Daniela Świderskiego. Druga korekta była już wymuszona. Kontuzji doznał Damian Paszliński, a jego miejsce na środku obrony zajął wobec tego Radosław Sylwestrzak.

Pierwszą niezłą sytuację do strzelania gola mieli łodzianie. W piątej minucie lewą stroną przedarł się Konrad Gutowski i wywalczył korner. Z rzutu rożnego dokładnie dorzucił Sebastian Kamiński, jednak strzał głową Radosława Sylwestrzaka powędrował nad bramką. Później przy piłce częściej utrzymywał się Rozwój, ale kolejną groźną okazję stworzył Widzew. Uderzenie Macieja Kazimierowicza sprzed pola karnego bez problemu obronił jednak stojący w bramce gospodarzy Bartosz Golik.

Kilka minut później gola mogli zdobyć katowiczanie. Z rzutu wolnego dobrze wrzucił piłkę Rafał Kuliński, a ta trafiła do najbardziej doświadczonego w drużynie Seweryna Gancarczyka. Były reprezentant Polski zgrał futbolówkę w pole bramkowe, a przed pustą bramką stanął Damian Niedojad. Napastnik nie trafił jednak w futbolówkę i skończyło się na strachu. Następnie uderzał jeszcze Kamil Łączek, ale jego strzał powędrował daleko obok słupka.

Największe zagrożenie pod bramką Rozwoju widzewiacy tworzyli po akcjach skrzydłami. Najpierw świetnie dwójkowo zagrali Robert Demjan z Mateuszem Michalskim i po wrzutce tego pierwszego uderzał drugi, a następnie po dośrodkowaniu Kamińskiego strzelał już Słowak. Oba strzały nie znalazły jednak drogi do siatki, w przeciwieństwie do tego Gutowskiego. W 31. minucie lewyskrzydłowy łodzian fantastycznie zszedł do środka, mijając kilku rywali i uderzył po długim słupku, nie dając szans Golikowi.

19-latek mógł po kilku minutach podwyższyć wynik meczu. Jego uderzenie sprzed pola karnego minimalnie minęło jednak bramkę Rozwoju. Później dwie okazje mieli jeszcze katowiczanie. Najpierw dogrania Łączka nie udało się zamknąć Niedojadowi, a następnie świetnie lewą stroną przedarł się Tomasz Wróbel. Na posterunku był na szczęście Patryk Wolański i pierwsza połowa skończyła się jednobramkowym prowadzeniem łodzian.

W pierwszej akcji drugiej części meczu Rozwój mógł wyrównać. Obrońcy łodzian zostawili wprowadzonemu po przerwie Michałowi Płonce bardzo dużo miejsca przed polem karnym, ale jego strzał wylądował wprost w rękawicach Wolańskiego. Drugiego gola zdobył jednak Widzew! W polu karnym sfaulowany przez Łączka został Michalski, a sędzia nie miał wątpliwości, by pokazać na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie.

Po stracie drugiego gola Rozwój próbował szybko odpowiedzieć. Strzały Płonki Wróbla minęły jednak słupek łódzkiej bramki. W kolejnych minutach mecz się nieco uspokoił. Swoje okazje miały obie drużyny, jednak żadna nie zagroziła zbyt mocno bramkarzom rywali. Dopiero w 65. minucie świetnie na lewej stronie zagrali Gutowski Michałem Millerem, który wszedł na boisko w drugiej połowie. Uderzenie tego drugiego wylądowało jednak w rękach Golika, podobnie jak główka Demjana kilka chwil później.

W 67. minucie Słowak był już skuteczniejszy! Napastnik Widzewa był niepilnowany przed polem karnym Rozwoju i zdecydował się na strzał. Piłka odbiła się od jednego z graczy gospodarzy i wpadła obok bezradnego bramkarza katowiczan. Chwilę później Demjan zszedł z boiska, a jego miejsce zajął Świderski. Widzewiacy w pełni kontrolowali przebieg spotkania i wykorzystywali błędy gospodarzy. W 75. minucie kilka metrów przed bramką stanął Marek Zuziak, ale uderzył wysoko ponad.

Cztery minuty później mogło być 4:0! Świderski jednak po ładnej akcji minimalnie chybił. Rozwój był jeszcze bliski zdobycia gola kontaktowego po fatalnym błędzie Sebastiana Zielenieckiego przed własnym polem karnym. Dogodnej sytuacji nie wykorzystał Bartosz Marchewka. Kolejną bramkę zdobył jednak Widzew! W 85. minucie przed polem karnym faulowany został Zuziak i sam wymierzył sprawiedliwość, perfekcyjnie wykonując rzut wolny!

Widzewiacy mogli jeszcze podwyższyć, ale w końcówce pudłowali Gutowski oraz dwukrotnie Miller i mecz zakończył się wynikiem 4:0. Choć początek nie zapowiadał takiego rezultatu, podopieczni trenera Mroczkowskiego wykazali się bardzo dużą dojrzałością i perfekcyjnie wykorzystali wszystkie błędy Rozwoju, zostając jednocześnie liderem II ligi!

31′ Gutowski, 50′ Michalski (k), 67′ Demjan, 85′ Zuziak