Smuda o Demjanie: „Pasuje do naszej koncepcji”

5 grudnia 2017, 21:37 | Autor:

Niewykluczone, że kibice znajdą jutro coś ciekawego pod choinką. Nie będzie to jednak prezent-niespodzianka, bo o transferze Roberta Demjana napisano już wiele. W środę napastnik ma przejść badania medyczne, a po nich podpisać umowę.O tym, że zakontraktowanie Słowaka jest już niemal przesądzone, mówił sam szkoleniowiec łodzian. „Franz” jest jednym z głównych zwolenników jego przyjścia. „Negocjacje trwają, zobaczymy, jak się zakończą, ale jestem optymistą. Liczę, że wiosną będziemy mieć Demjana u siebie ” – mówił ostrożnie Franciszek Smuda.

Kibice pomysł pozyskania 35-letniego zawodnika przyjęli ze sporymi obawami, martwiąc się, że do Łodzi przyjedzie gracz wypalony. Innego zdania jest jednak Smuda. „Taki piłkarz jak Demjan na pewno nam się przyda. Tworzymy drużynę, która ma być mieszanką młodości z doświadczeniem. A on pasuje do naszej koncepcji” – powiedział trener Widzewa w rozmowie ze sport.pl.

Trudno dziwić się szkoleniowcowi, który właśnie problem ze skutecznością wskazywał jesienią najczęściej. Michał Miller i Daniel Świderski strzelali mnóstwo bramek, grając w zespołach stawiających na proste schematy. Smuda przy Piłsudskiego nie zamierza schodzić z obranej już ścieżki – chce grać kombinacyjnie, w czym piłkarz ograny w najwyższym poziomie rozgrywkowym na pewno mu pomoże.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress