Stal odpadła z Pucharu Polski. Pokonał ją III-ligowiec

9 sierpnia 2018, 08:16 | Autor:

Nie tylko piłkarze Widzewa wczoraj rozegrali mecz. Ich sobotni rywale, Stal Stalowa Wola, również wybiegli na boisko, jednak nie w sparingu, a w spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski. Po bardzo dramatycznym starciu, przegrali oni z Legionovią Legionowo 2:3.

Stal rozpoczęła mecz fantastycznie. Już w trzeciej minucie wynik otworzył pewnym strzałem Michał Kitliński. Po pół godzinie gry było 2:0, a tym razem do siatki trafił Adrian Dziubiński. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa i chyba nikt ze zgromadzonych na stadionie w Boguchwale nie przypuszczał, co może zdarzyć się w drugiej.

Gospodarze kontrolowali mecz, jednak na nic się to zdało, bo dwa z pozoru niegroźne ataki graczy Legionovii przyniosły im dwie bramki. Obie strzelił Piotr Krawczyk, a niezbyt dobrze zachował się przy nich bramkarz Stali, Łukasz Konefał. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem i dojdzie do dogrywki, w samej końcówce w polu karnym sfaulowany został Kacper Śpiewak, zaś jedenastkę na gola zamienił Krawczyk, który skompletował tym samym hat-tricka.

Warto wspomnieć, że Stal przystąpiła do meczu bardzo rezerwowym składem. W porównaniu do ostatniego ligowego starcia z Elaną Toruń, trener Krzysztof Łętocha dokonał w wyjściowej jedenastce aż dziewięciu zmian! Trzech podstawowych graczy – Robert Dadok, Sebastian Łętocha i Piotr Mroziński – weszło na boisko w drugiej połowie, zaś cała reszta przygotowuje się wyłącznie do ligowego starcia z Widzewem.

W Pucharze Polski rywalizowali wczoraj też inni ligowi rywale łodzian. Znicz Pruszków przegrał na własnym boisku z Wisłą Puławy 1:2, Błękitni Stargard takim samym wynikiem ulegli MKS Kluczbork, zaś do kolejnej rundy awansował ROW Rybnik, który po rzutach karnych pokonał Gwardię Koszalin.

Stal Stalowa Wola – Legionovia Legionowo 2:3 (2:0)
3′ Kitliński, 30′ Dziubiński – 57′, 60′, 89′ (k) Krawczyk

Stal:
Konefał – Waszkiewicz, Śpiewak, Stasiak, Mistrzyk – Nowak (79′ Łętocha), Jopek, Stelmach (61′ Mroziński), Trubeha, Dziubiński – Kitliński (63′ Dadok)