Widzew Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:0 (0:0)

29 lipca 2018, 10:21 | Autor:

Kilkanaście godzin po wygranej z Rozwojem Katowice, widzewiaków czekało kolejne starcie. W sparingu zmierzyli się oni ze swoim niedawnym rywalem z III ligi, Lechią Tomaszów Mazowiecki. Choć rozgrywany przed południem mecz nie obfitował w wiele sytuacji bramkowych, to podopieczni Radosława Mroczkowskiego wygrali 1:0 po bramce Marka Zuziaka.

Spotkanie połączone było z obchodami 595. urodzin Łodzi. Wystąpili w nim głównie dublerzy. Zobaczyliśmy w nim zespół złożony z zawodników, którzy w sobotę nie zagrali wcale lub krótko. W wyjściowym składzie byli także Krystian Marcioch i testowany Kacper Dziuba, a na ławce usiadło kilku innych graczy sprawdzanych i z juniorów.

Mecz rozpoczął się od przewagi Lechii, która wyszła na boisko w składzie bardzo zbliżonym do tego z III ligi. W 6. minucie bardzo groźnie uderzał Marcin Mirecki, a chwilę później głową nad bramką strzelił Michał Danilczyk. Choć to Lechia częściej utrzymywała się przy piłce, kolejną dobrą okazję miał WidzewDaniel Świderski uderzył jednak wprost w bramkarza tomaszowian. W 24. minucie następny strzał bardzo aktywnego Mireckiego z trudem wybronił Maciej Humerski.

Niewiele brakowało, a wynik otworzyliby widzewiacy. W 26. minucie Świderski zgrał piłkę przed bramkę, ale Michał Miller nie uderzył jej czysto i w efekcie nie był w stanie pokonać Mateusza Awdziewicza. Kilka chwil później fantastycznie przedarł się Zuziak, jednak jego strzał w trudem obronił bramkarz. Przed przerwą groźnie było jeszcze przed bramką Humerskiego, ale finalnie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Na drugą połowę widzewiacy wyszli z czterema zmianami w składzie. Na boisku pojawili się testowani Grzegorz Gibki Patryk Cieślak, a także Jakub Jasiński Karol Stanek, a po niespełna kwadransie weszli też Kamil Drążczyk Marcel Sieroń. Pierwsza ciekawa sytuacja w drugiej połowie skończyła się od razu bramką dla Widzewa. W 70. minucie Daniel Mąka wypuścił na prawym skrzydle Zuziaka, który zszedł do środka i pewnym strzałem pokonał bramkarza Lechii

Kilka minut później mogło być 2:0. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Drążczyk, jednak jego próba lobu okazała się bardzo niecelna. Widzewiacy przez ostatni kwadrans musieli radzić sobie w dziesiątkę, bo kontuzji doznał ponownie wprowadzony chwilę wcześniej Dziuba. Choć Lechia próbowała wyrównać, to nie udało jej się to i ostatecznie widzewiacy wygrali 1:0.

Widzew Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:0 (0:0)