Widzew Łódź – Polonia Bytom 1:0 (1:0)

1 lutego 2017, 11:05 | Autor:

Victoria_Widzew_Mąka

W trzecim zimowym sparingu drużyna Widzewa wygrała z II-ligową Polonią Bytom 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 19. minucie spotkania Adam Radwański. To było naprawdę niezłe spotkanie w wykonaniu łodzian!

Przemysław Cecherz przy doborze składu myślał już o sobotnim sparingu w Sieradzu, dlatego postanowił dziś oszczędzić część swoich zawodników. Przeciwko Polonii wystąpiło tylko szesnastu piłkarzy. Szansę dostał m.in. testowany napastnik, o którym pisaliśmy wczoraj. Dawid Retlewski, bo o nim mowa, zaczął mecz na ławce rezerwowych.

W pierwszych minutach poloniści starali się narzucić swoje warunki, ale drużyna Cecherza nie dała się na dłużej zepchnąć na swoją połowę. Łodzianie uruchamiali szybkie kontry, ale największe zagrożenie pod bramką rywali stwarzali przy stałych fragmentach gry. Pierwsze ostrzeżenie dał w 17. minucie Dawid Kamiński, ale jego uderzenie było nieco za wysokie. Po chwili było już 1:0 dla Widzewa! Dobrze głową dośrodkowanie z rzutu rożnego Sebastiana Olczaka zamknął Adam Radwański i znany w Łodzi Matko Perdijic był bez szans. Bytomianie szukali swoich szans głównie strzałami z dystansu, ale nie udało im się nawet spocić Patryka Wolańskiego.

Na drugą połowę bytomianie wyszli słabszym składem, co od razu miało przełożenie na sytuację boiskową. Widzew zaczynał osiągać coraz większą przewagę i w efekcie tworzył okazje do podwyższenia wyniku. W 54. minucie dobrą akcję przeprowadzili Adrian Budka z rezerwowym Marcinem Kozłowski. Ten drugi próbował strzelać z linii pola karnego, ale źle trafił w piłkę. Z podobnej odległości próbował też Bartłomiej Gromek, ale on uderzył za wysoko. W 62. minucie dwójkowa akcja Macieja Kazimierowicza z Radwańskim miała zakończyć się golem Mateusza Michalskiego, ale ten nie zdążył do podania! Widzew rozpędzał się i w 66. minucie piłka znalazła się w siatce. Dobijający strzał w słupek Radwańskiego testowany Retlewski był jednak na spalonym! Młody rozgrywający miał kolejna okazję w 68. minucie, jednak zamiast strzelać, próbował jeszcze przyjąć pikę. Przed szansą w 83. minucie znów stanął Retlewski, ale zbyt lekko strzelił głową i bramkarz Polonii wygrał ten pojedynek!

Mimo wielu dogodnych okazji do strzelenia drugiego gola, widzewiakom nie udało się podwyższyć wyniku. Znów zabrakło skuteczności. Niemniej wygrana z zespołem z wyższej klasy rozgrywkowej może cieszyć. Kolejny sprawdzian w sobotę. Ekipa niepokonanego na razie Przemysława Cecherza zagra w Sieradzu z Wartą.