Widzew Łódź – Radomiak Radom 1:1 (1:1)

6 grudnia 2017, 12:05 | Autor:

Piłkarze Widzewa kończą tegoroczne granie. Jednym z ostatnich akcentów jest mecz sparingowy z II-ligowym Radomiakiem Radom, który odbywa się właśnie w Gutowie Małym. Dla Franciszka Smudy to okazja, by sprawdzić w poważniejszych warunkach wielu młodych zawodników.Na testy do łódzkiego zespołu przyjechali m.in. Mario Cieślik, Bartosz Gęsior, Dawid Kieplin czy Wiktor Nowak. Jeśli któryś z młodych piłkarzy wpadnie w oko sztabu szkoleniowego, dostanie kolejną szansę w styczniu. Spore testowanie ma miejsce także w Radomiaku. Tam również nie brakuje wielu sprawdzanych graczy.

Eksperymentalne zestawienie przekładało się na jakość gry. W obu drużynach było sporo niedokładności, a składne akcje można było policzyć na palcach jednej ręki. Mimo to obu stronom udało się po razie trafić do siatki. Najpierw wynik, po błędzie Radwańskiego, otworzył Radomiak, a po kilku minutach rzut karny wywalczył Miller (zagranie ręką), który na gola zamienił Sebastian Zieleniecki.

Od razu po przerwie w barwach Widzewa na boisku zameldowali się Damian Kostkowski, Marcel Pięczek, Kacper Falon oraz Bartłomiej Niedziel,  Gra łodzian także uległa zmianie – zaczęli oni tworzyć więcej sytuacji podbramkowych i raz gości uratowała poprzeczka. W 53. minucie doszło do przymusowej zmiany: po starciu z rywalem udział w meczu zakończył Bartłomiej Rakowski.

Później inicjatywę nieznacznie przejęli radomianie, ale nie przełożyło się to na bramki. W efekcie do końcowego gwizdka utrzymał się wynik z pierwszej połowy.

Widzew Łódź – Radomiak Radom 1:1 (1:1)
31′ Zieleniecki (k) – 23′ Rolinc

Widzew:
Kurek (46′ Humerski) – Kozłowski (46′ Niedziela), Gęsior, Zieleniecki, Rakowski (53′ Tlaga) – Gołębiewski, Kazimierowicz (46′ Pięczek), Radwański (46′ Falon), Ostaszewski (46′ Kostkowski) – Miller (65′ Marcioch), Pieńkowski (59′ Staśkiewicz)

Radomiak:
Kowalczyk – testowany I (77′ Łęcki), Jakubik, testowany II (84′ Wiatrak), Hodowany (71; Grot), Cupriak (58′ Thiago), Wolak (58′ Stróżka), Filipowicz (71′ Winiarski), Rolinc (58′ Nowakowski), Winsztal (46′ Gilewski), testowany III (46′ Sokół)Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress