Widzew zaczyna długi maraton spotkań

20 kwietnia 2017, 11:27 | Autor:

Widzew_Pelikan

Początek rundy wiosennej był dla piłkarzy Widzewa dość łagodny. Czekało ich na starcie kilka trudnych spotkań, ale terminarz był ułożony tak, że grali oni co tydzień. Teraz się to zmieni. Począwszy od soboty, zagrają 8 lub 9 meczów w ciągu 29 dni!

Maraton zacznie się 22 kwietnia od domowego pojedynku z ŁKS Łomża. Cztery dni później łodzianie, zapewne w mocno rezerwowym składzie, pojadą do Kwiatkowic na ćwierćfinałowe starcie w wojewódzkim Pucharze Polski, a w kolejną sobotę stoczą walkę o ligowe punkty na boisku Ursusa Warszawa.

Na koniec majówki widzewiacy wrócą na Piłsudskiego i podejmą Huragan Wołomin, a w niedzielę pojadą do Wysokiego Mazowieckiego. Później opcje są dwie: albo drużynę Przemysława Cecherza 10 maja czekać będzie mecz w półfinale Pucharu Polski albo będą mieli w końcu tydzień wolnego, jeśli odpadną z LKS Kwiatkowice. Bardziej prawdopodobna jest jednak pierwsza opcja, bo trudno uwierzyć, że w kwietniu lepszy okaże się zespół z IV ligi.

13 maja do Łodzi przyjadą rezerwy Jagiellonii Białystok, a 17 maja odbędą się 64. Derby Łodzi. Trzecim lub czwartym z rzędu spotkaniem przy Piłsudskiego będzie starcie z Huraganem Morąg, zaplanowane na 20 maja. Dopiero po tym meczu zespół Widzewa będzie miał więcej przerwy. Kolejne odbędzie się bowiem dopiero tydzień później.

Jak widać, przed widzewiakami bardzo ważny okres, który może okazać się kluczowy dla losów awansu do II ligi. Liczyć będzie się długa ławka, bo kontuzji i kartek czasem nie sposób się ustrzec. Takie samo natężenie gier czeka również Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie oraz Legię II Warszawa. Jedynie Akademia Piłkarska ŁKS odpadła już z pucharowych rozgrywek, więc rozegra w tym czasie przynajmniej jeden mecz mniej.

Ligowy i pucharowy maraton Widzewa:

22 kwietnia (sobota): Widzew – ŁKS Łomża
26 kwietnia (środa): LKS Kwiatkowice – Widzew (Puchar Polski)
29 kwietnia (sobota): Ursus Warszawa – Widzew
3 maja (środa): Widzew – Huragan Wołomin
7 maja (niedziela): Ruch Wysokie Mazowieckie – Widzew
10 maja (środa): Warta Sieradz/Pelikan Łowicz – Widzew (Puchar Polski)*
13 maja (sobota): Widzew – Jagiellonia II Białystok
17 maja (środa): Widzew – AP ŁKS
20 maja (sobota): Widzew – Huragan Morąg

8-9 spotkań w 29 dni, średnio mecz co 3,62 lub 3,22 dni

* w przypadku pokonania LKS Kwiatkowice

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress