E. Dobi: „Ten mecz może dać nam trochę pewności siebie”

16 października 2020, 14:13 | Autor:

Na dzień przed meczem z Górnikiem Łęczna odbył się briefing prasowy z trenerem Widzewa, Enkeleidem Dobim. Niestety, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, znów w zamkniętej formie. Szkoleniowiec łodzian poruszył oczywiście temat sobotniego spotkania. O czym mówił?

O najbliższym rywalu

„Każdy mecz w I lidze jest trudny. Uważam że panuje tu bardzo wyrównany poziom. Kilka drużyn zaliczyło bardzo dobry początek, ale liczę, że i my z czasem do nich dołączymy. Ten sezon jest specyficzny ze względu na epidemię koronawirusa, która dotknęła kilku zespołów, lecz my przede wszystkim cieszymy się, że możemy grać i chcemy to kontynuować. Górnik to trudny przeciwnik, przede wszystkim u siebie, który bardzo dobrze sobie radzi jako beniaminek. Podchodzimy do każdego rywala z szacunkiem, ale też z wiarą we własne umiejętności i pracę którą wykonujemy każdego dnia.”

O zaskakiwaniu rywala

„Nie lubię mówić o zaskakiwaniu. Skupiamy się na planie, który realizujemy na treningach. Czasem zdarza się tak, że chcąc zaskoczyć przeciwnika, zaskakujesz samego siebie. Mamy pomysł i mamy swój styl. Bardzo istotna w każdym meczu jest dyspozycja zawodników, ich podejście i zaangażowanie.”

O stabilizacji

„Wiemy, jak ważna w piłce jest stabilność, którą Górnik ma. Do pierwszego zespołu dołączył tylko jeden czy dwóch piłkarzy, pozostałych zawodników trener Kiereś miał do dyspozycji również w poprzednim sezonie i to daje teraz efekty. My też staramy się by tę stabilizację mieć. Ważna jest nie tylko w piłce, ale również w życiu. Czasem po drodze można się zgubić, jak w rodzinie ojciec zmieniałby się non stop, to nie doprowadziłoby to do niczego dobrego. W piłce stabilizacja przekłada się na nowe pomysły w zespole. Tworzą się automatyzmy, które dobrze działają w takich klubach, jak chociażby Górnik. Jeśli trener pracuje długi czas, może kontynuować swoją pracę, to drużyna prezentuje się dobrze na boisku.”

O dyspozycji zespołu w ciągu tygodnia

„Jestem zadowolony z tego, co chłopaki prezentowali w tym tygodniu na treningach, ale ważne jest, żeby pokazali to również jutro na meczu. To jest najważniejszy cel, dlatego nie możemy zadowalać się treningami. Czasem piłka jest nieprzewidywalna i na treningach może być super, podczas gdy w trakcie spotkania będzie zupełnie inaczej. Bywają też jednak sytuacje odwrotne.”

O swojej filozofii

„Moja filozofia polega na tym, by strzelić jedną bramkę więcej niż przeciwnik. Nie ma znaczenia czy to wygrana 4:3, czy też 2:1. Ten mecz może dać nam trochę spokoju i pewności siebie, że to, co robimy jest dobre i idziemy w dobrym kierunku.”

Podziękowania dla mediów klubowych Widzewa za udostępnienie materiału.

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x