Widzew II Łódź – KS Kutno 3:2 (2:1)

6 listopada 2019, 18:23 | Autor:

Piłkarze Widzewa są już w wojewódzkim etapie Pucharu Polski! Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego sprawili kolejną dużą niespodziankę, pokonując na własnym boisku lidera IV ligi, KS Kutno 3:2. Wynik otworzył Kamil Drążczyk, a dwa następne gole zdobył Filip Mihaljević!

Tak jak się można było spodziewać, w składzie gospodarzy nie znaleźli się żadni zawodnicy z pierwszej drużyny. Całą jedenastkę stworzyli gracze, na co dzień trenujący w rezerwach. Na środku obrony duet z Konradem Cieślakiem stworzył młody Hubert Winek, który zastąpił pauzującego za czerwoną kartkę Jakuba Mamełkę.

Obie drużyny zaczęły spotkanie bardzo ostrożnie, nie chcąc popełnić żadnego prostego błędu. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili jednak goście. W 8. minucie prawą stroną przedarł się Kamil Wielgus, piłka trafiła do Łukasza Dynela, a ten uderzył minimalnie obok słupka. W odpowiedzi swoich sił spróbował Mateusz Malec, ale nie udało mu się pokonać doskonale znanego w Łodzi Michała Sokołowicza.

Były bramkarz Widzewa wkrótce wyciągnął jednak futbolówkę z siatki! W 16. minucie błąd popełniła defensywa kutnian, a do piłki dopadł Kamil Drążczyk, który pięknym strzałem zza pola karnego otworzył wynik meczu! Przyjezdni rzucili się do ataku, ale dziesięć minut później otrzymali kolejny cios! Kapitalnym prostopadłym podaniem popisał się Malec, sam na sam z Sokołowiczem znalazł się Mihaljević i bez najmniejszych problemów go pokonał!

Chwilę później mogło być już 3:0! Lewą stroną przedarł się Mihaljević, ale jego dogranie do środka było minimalnie niecelne. Swoje okazje miał też KS, tak jak w 30. minucie, gdy po błędzie łódzkiej defensywny nieznacznie chybił Igor Świątkiewicz. Niestety, pięć minut później były napastnik Widzewa zapisał się już w protokole sędziowskim. Jeden z graczy rezerw zagrał ręką w polu karnym, sędzia wskazał na jedenasty metr boiska, a pewnym egzekutorem okazał się właśnie Świątkiewicz. Pierwsza połowa zakończyła się więc jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Bardzo szybko po zmianie stron kutnianie wyrównali. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Dynel, piłka trafiła w słupek i wyszła w pole, a po chwili dopadł do niej Kamil Bartos. Były widzewiak nie miał problemu z wpisaniem się na listę strzelców. W 55. minucie odpowiedzieć chciał Mihaljević, ale huknął ze skraju pola karnego minimalnie niecelnie. Goście zyskali sporą przewagę i byli o krok od wyjścia na prowadzenie, ale gola zdobył Widzew!

W 61. minucie na prawej stronie pokazał się Maciej Malinowski, a jego zagranie dość szczęśliwie dotarło najpierw do Jakuba Szlaskiego, a następnie do MihaljeviciaChorwat bez wahania uderzył i podwoił swój dorobek w tym spotkaniu! KS błyskawicznie rzucił się do odrabiania strat, swoją szansę miał Adrian Kralkowski, lecz jego strzał po nodze jednego z widzewiaków trafił w poprzeczkę. Były gracz łodzian mógł zdobyć gola też w 73. minucie, jednak w świetnej sytuacji zbyt długo zwlekał i pozwolił obrońcom skutecznie zablokować uderzenie.

Kutnianie cały czas starali się wyrównać, ale brakowało im dokładności, dobrze sprawowała się też defensywa łodzian. Gospodarze starali się też odgryzać, tak jak w 86. minucie, gdy celnie główkował Mihaljević. Ostatecznie żadnej ze stron nie udało się już jednak zmienił wyniku i to piłkarze Widzewa mogli się cieszyć z zasłużonej wygranej!

Łodzianie awansowali tym samym na wojewódzki szczebel Pucharu Polski. Na nim wiosną będą mierzyć się z najlepszymi drużynami z województwa łódzkiego o prawo gry w centralnych rozgrywkach w następnym sezonie!

Widzew II Łódź – KS Kutno 3:2 (2:1)
16′ Drążczyk, 26′, 61′ Mihaljević – 35′ (k) Świątkiewicz, 49′ Bartos

Reszka – Malinowski, Cieślak, Winek, Becht – Drążczyk (57′ Szlaski), Malec (81′ Pokorski), Sieroń, Telestak – Jasiński (70′ Karpicki), Mihaljević

Rezerwowi: Wojda – Wędzonka, Glicner, Merecz