Widzew II Łódź – Zjednoczeni Stryków 2:1 (2:1)

16 października 2019, 18:14 | Autor:

Rezerwy Widzewa są już w półfinale okręgowego Pucharu Polski! W środowe popołudnie podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego pokonali na Łodziance IV-ligowych Zjednoczonych Stryków 2:1! Obie bramki dla gospodarzy zdobył Filip Mihaljević.

W podstawowym składzie gospodarzy znalazł się tylko jeden gracz, na co dzień trenujący z pierwszą drużyną łodzian. To Jakub Mikołajczak, który stanął między słupkami. Cała resztę wyjściowego zestawienia stworzyli etatowi zawodnicy rezerw, a w ataku Mihaljeviciowi towarzyszył Andrzej Rybski.

Niestety, spotkanie nie rozpoczęło się zbyt dobrze dla widzewiaków, bo już w 5. minucie na prowadzenie wyszli ZjednoczeniMikołaj Kamańczyk dobrym podaniem znalazł byłego piłkarza łodzian, Patryka Nouriego, a ten bez problemu pokonał Mikołajczaka. Strykowianie przeważali i bezlitośnie wykorzystywali błędy rezerw. W jednej z kolejnych akcji mogło być już 0:2, na szczęście Kamańczykowi po dograniu Macieja Nowickiego nie udało się trafić do siatki.

Piłkarze Widzewa starali się grać w swoje i w miarę upływu czasu zaczęli dochodzić do głosu. Dobrą okazję miał Mihaljević, ale w zamieszaniu w polu karnym nie trafił w piłkę. Co mu nie wyszło wtedy, udało się w 23. minucie. Prostopadle do Chorwata podał Mateusz Malec, a ten znalazł się sam na sam z Hubertem Politem i umieścił futbolówkę w rogu bramki!

Cztery minuty później było już 2:1 dla WidzewaMalec minął jednego z rywali i podał prostopadle do Rybskiego. Zagranie było odrobinę za mocne, dopadł do niego jednak Mihaljević i w dość efektowny sposób podwoił swój dorobek! Łodzianie nie zamierzali jednak odpuszczać i po chwili  mogli jeszcze podwyższyć rezultat. Niestety, strzał Rybskiego minimalnie minął spojenie słupka z poprzeczką.

Zjednoczeni nadal jednak groźnie kontratakowali. Po jednej z takich akcji zza pola karnego huknął Nouri, a strzał efektownie na róg sparował Mikołajczak. Podobnego uderzenia spróbował później Jakub Horoszkiewicz, na szczęście nie przymierzył zbyt dokładnie. Ostatecznie ta część gry zakończyła się wynikiem 2:1.

Pierwszą groźną sytuację po zmianie stron stworzyli widzewiacy. W 51. minucie prawą stroną przedarł się Mihaljević i podał do wchodzącego Telestaka. Niestety, strzał pomocnika trafił tylko w poprzeczkę. Chwilę później dobrą okazję miał też Malec, ale jego uderzenie po ładnej, kombinacyjnej akcji obronił Polit.

Gracze ze Strykowa nie poddawali się i w kolejnych fragmentach gry to oni przejęli inicjatywę. Całe szczęście, albo brakowało im skuteczności, albo dobrze radziła sobie defensywa Widzewa Mikołajczakiem na czele. Łodzianie próbowali też kontrataków, a po jednym z nich centymetrów zabrakło Mihaljeviciowi.

W 81. minucie gospodarze mogli już definitywnie przesądzić o losach spotkania. Po rzucie rożnym uderzył Telestak, niestety jego zmierzającą do siatki główkę wybił Daniel Suskiewicz. W kolejnej akcji, po podaniu Damiana Pokorskiego, sam na sam z bramkarzem znalazł się Mihaljević, lecz przegrał ten pojedynek.

W samej końcówce Zjednoczeni bardzo przycisnęli. Najpierw na posterunku był Filip Becht, który wybił piłkę z linii bramkowej. Po chwili zrobiło się jeszcze niebezpieczniej, bo czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję przeciwniku otrzymał Jakub Mamełka. Z rzutu wolnego uderzył jeden ze strykowian, a błąd popełnił Mikolajczak, źle odbijając futbolówkę. Całe szczęście wyręczyła go defensywa i zażegnała niebezpieczeństwo!

Widzewiacy przetrwali jednak to oblężenie i ostatecznie wygrali 2:1, zapewniając sobie awans do półfinału okręgowego Pucharu Polski. Na wylosowanie przeciwnika w tej fazie musimy jednak jeszcze poczekać. Wcześniej, w sobotę o 15:00, łodzianie zmierzą się w lidze z LKS Rosanów.

23′, 27′ Mihaljević – 5′ Nouri

Mikołajczak – Dytry (64′ Malinowski), Cieślak, Mamełka, Becht – Drążczyk (54′ Szlaski), Telestak, Sieroń, Malec (61′ Pokorski) – Rybski (90′ Winek), Mihaljević

Rezerwowi: Reszka – Wędzonka, W. Dunajski