Akademia Widzewa zainaugurowała nowy sezon
3 września 2019, 19:14 | Autor: Kamil
Wczoraj w szkołach całej Polski rozpoczął się nowy rok szkolny. Po południu zaś, w kinie Helios, zgromadziło się blisko dwustu członków akademii Widzewa, którzy uroczyście zainaugurowali sezon 2019/2020.
Wśród zaproszonych znaleźli się piłkarze wszystkich grup młodzieżowych łódzkiego klubu, a także ich trenerzy. Nie zabrakło też członków sztabu szkoleniowego, dyrektora akademii oraz przedstawicieli klubu. Pojawili się też goście specjalni: Andrzej Michalczuk i Piotr Szarpak.
W obecności mistrzów Polski, młodzi widzewiacy obejrzeli film „Broendby – Nasza Ziemia Obiecana”, który zapowiedział jego reżyser, Maciej Szprync. Jak czytamy na widzew.com, seans został przyjęty z dużym entuzjazmem, a po jego zakończeniu cała sala nagrodziła go owacjami na stojąco.
Oprócz pokazu filmowego, podczas inauguracji głos zabrał Maciej Szymański, który opowiedział o misji akademii, a także jej celach i zasadach funkcjonowania. Damian Radowicz przygotował z kolei wykład na temat m.in. zdrowego odżywiania czy odpowiedniego stylu życia.
Foto: widzew.com







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Takie informacje to jest to na co czekałem od wielu lat. Mam duży podziw dla pana Szymańskiego, za jego zapał, pomysły i profesjonalizm. Widać ze to taki typ szalonego profesora, nic go nie powstrzyma przed osiągniecie celu, ale nie będzie dążył do niego po trupach. Oświecenie i Pozytywizm to to czego potrzebowaliśmy w Widzewie po średniowiecznej epoce Cackieusza, oby sczezł w tej Szwajcarii…