Remis juniorów w pierwszym meczu barażowym o CLJ
18 czerwca 2014, 19:52 | Autor: RyanDziś popołudniu do trójmeczu barażowego, którego stawką jest awans do Centralnej Ligi Juniorów, przystąpili zawodnicy Widzewa. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego podejmowali na głównym boisku przy Piłsudskiego derbowego rywala – SMS Łódź. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.
Dopingowani przez kilkuset kibiców młodzi widzewiacy wybiegali na murawę bardzo zmotywowani, ale to goście pierwsi cieszyli się z bramki. SMS na prowadzenie wyprowadził w 16 minucie Sosin. Po chwili był już jednak remis, po golu Damiana Warchoła, a za moment Tomasz Kubala strzelił na 2:1 dla Widzewa.
W drugiej połowie faworyzowanym SMS-owi udało się wyrównać, do siatki Mateusza Wlazłowskiego ponownie trafił Sosin. W 82 minucie goście wyszli na ponowne prowadzenie, a gola znów strzelił Maluga.
Gospodarze walczyli jednak do końca i zdołali doprowadzić do wyrównania. Bramkę na wagę remisu w 90 minucie zdobył Damian Piela.
Remis sprawia, że widzewiacy zachowują szasne awansu do CLJ. By wygrać baraż muszą pokonać w wyjazdowym spotkaniu ŁKS. Ten mecz odbędzie się w sobotę, o godz. 11:00.
Widzew Łódź – SMS Łódź 3:3 (2:1)
18′ Warchoł, 20′ Kubala, 90′ Piela – 16′, 71′ Sosin, 82′ Maluga
Widzew:
Wlazłowski – Leonow, Stępień, Gniadzik, Lipski – Piela, Mospinek, Kozieł, Warchoł, Kubala – Ignatowski








Lech Poznań
Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Zagłębie Lubin
Wisła Płock
Legia Warszawa
Radomiak Radom
Motor Lublin
Pogoń Szczecin
Piast Gliwice
Cracovia
Widzew Łódź
Korona Kielce
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Świt Nowy Dwór Maz.
Ząbkovia Ząbki
Olimpia Elbląg
Mławianka Mława
GKS Bełchatów
Broń Radom
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska