Widzewskie dary dotarły do Afryki!
3 marca 2021, 10:43 | Autor: Oskar
Na kibiców Widzewa Łódź zawsze można liczyć i udowodnili oni to również tym razem! Zbiórka zainicjowana przez klub zaowocowała w zgromadzenie około półtorej tony asortymentu sportowego, a także innych potrzebnych środków. Dary dotarły już do stolicy Demokratycznej Republiki Konga!
Przypomnijmy, że zbiórka rozpoczęła się dosyć dawno temu, bo przy okazji ligowego meczu czerwono-biało-czerwonych z GKS Jastrzębie, czyli 25 września zeszłego roku. W całe wydarzenie zaangażowała się Fundacja na Rzecz Rozwoju Demokratycznej Republiki Konga, która zajęła się transportem darów z Polski do ojczyzny Merveille’a Fundambu.
Widzewskie dary wyruszyły do Demokratycznej Republiki Konga pod koniec listopada. Najpierw zameldowały się w porcie Matadi, a stamtąd ruszyły prosto do stolicy państwa, Kinszasy. Cały sprzęt trafił do drużyny, w której 21-latek stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki, a mianowicie do AS Elonga. Dary nie były związane tylko i wyłącznie ze sportem, były też te dedykowane najmłodszym – czytamy na łamach oficjalnej witryny widzew.com.
Jak się okazało, upominków było na tyle dużo, że postanowiono się nimi podzielić z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami prowincji Ubangi Południowej. W regionie tym brakuje podstawowych dóbr życiowych, takich jak elektryczność, infrastruktura czy dostęp do wody pitnej. Prezenty wyruszyły w tamtym kierunku kolejnym statkiem, rzeką Kongo. Przyłączamy się do podziękowań łódzkiego klubu dla wszystkich, którzy zaangażowali się w zbiórkę!
Foto: Fundacja na Rzecz Rozwoju Demokratycznej Republiki Konga





Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze
Cracovia
Wisła Płock
Korona Kielce
Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Widzew Łódź
Legia Warszawa
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Arka Gdynia
GKS Katowice
Lechia Gdańsk
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice 
Ząbkovia Ząbki
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Świt Nowy Dwór Maz.
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Broń Radom
Lechia Tomaszów Maz.
GKS Bełchatów
KS CK Troszyn
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
GKS Wikielec
KS Wasilków
Mławianka Mława
Jagiellonia II Białystok
Znicz Biała Piska
Serce rośnie…Brawo My!
fotorelacja wskazana (!)
popatrzcie na te hotele w tle…brak wody?
W prowincji- Ubanga Południowa brakuje wspomnianych wyżej dóbr. Tam też dopiero wyruszył kolejny statek. Zdjęcie wyżej jest z Kinszasy ;)