III Turniej Sympatyków Widzewa z Tomaszowa Mazowieckiego im B. Jochana
2 lipca 2012, 16:13 | Autor: Ryan
W sobotę, 30 czerwca, już po raz trzeci odbył się w Tomaszowie Mazowieckim turniej fanów Łódzkiego Widzewa, dedykowany naszemu zmarłemu koledze – Bartkowi Jochanowi.
Wydarzenie to miało miejsce, jak co roku, na orliku przy ulicy Nadrzecznej. W zawodach wzięło udział 10 drużyn. Większość stanowiły składy osiedlowe. Do turnieju przystąpiły zespoły reprezentujace: Aleje, „Centrum Patologii Osiedlowej”, Niebrów, Pilicę, Rolandówkę, Stary Niebrów, Starzyce&Mazowiecką, Śródmieście, Zieloną. Gościnnie wystąpiła także drużyna naszych kolegów z grupy UJB (Jagiellonia Białystok). Zainteresowanie było większe, ale zecydowaliśmy, że taka liczba zespołów będzie optymalna dla jak najlepszego przeprowadzenia rozgrywek.
Rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 9. Po przedstawieniu harmonogramu imprezy przyszła kolej na uczczenie minutą ciszy Bartka, po którym odpalamy race. Na płocie okalającym obiekt, na którym graliśmy zawisły transparenty: „TOMASZÓW MIASTEM WIDZEWA”, „Ś.P. BARTEK JOCHAN”, „FREE ŻILE” (dla kolegi z grupy Viole Maribor), a także dwa mniejsze grupy UJB.
Drużyny podzielone były na dwie grupy. Z każdej awans uzyskiwały po dwa „teamy”. W półfinałach znalazły się Aleje, Niebrów, Rolandówka i Zielona. Całe zawody wygrała drużyna z Niebrowa, pokonując w finale Zieloną. W meczu o trzecie miejce triumfowała Rolandówka. W tym roku przewidzieliśmy także wyróżnienia indywidualne. Miano króla strzelców przypadło zawodnikowi Rolandówki, natomiast tytuły zarówno najlepszego zawodnika całych rozgrywek, jak i bramkarza turnieju zostały przypisane chłopakom z triumfującego Niebrowa. Na pierwsze 3 zespoły czekały puchary, a dla wszystkich 100 „piłkarzy” przygotowane były pamiątkowe dyplomy.
Licząc łącznie zawodników, jak i widzów, którzy pojawili się na turnieju można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że przewinęło się łącznie ponad 250 osób, co jak na tak upalną pogodę nie jest złym wynikiem, choć o pond 100 osób mniejszym, niż w roku ubiegłym. Całe wydarzenie uznajemy za bardzo udane i z całą odpowiedzialnością na zakończenie można było wspólnie wznieść okrzyk :
TOMASZÓW MIASTEM WIDZEWA!
Poniżej turniejowe wyniki:
Grupa A:
ZIELONA 12pkt.
ALEJE 9
Stary Niebrów 6
Pilica 3
Śródmieście 0
Grupa B:
NIEBRÓW 8
ROLANDÓWKA 8
Starzyce&Mazowiecka 8
Centrum Patologii Osiedlowej 3
UJB (Jagiellonia Białystok) 0
Półfinały:
ZIELONA – Rolandówka 6:0
NIEBRÓW – Aleje 2:1
Mecz o 3 miejsce:
Aleje – ROLANDÓWKA 0:1
Finał:
NIEBRÓW – Zielona 3:2
http://s1.img.pl/v/165588/p1150339.jpg
http://s1.img.pl/v/165593/imgp0605.jpg
http://s1.img.pl/v/165595/imgp0648.jpg
http://s1.img.pl/v/165601/p1150331.jpg
http://s1.img.pl/v/165602/p1150417.jpg
http://s1.img.pl/v/165603/p1150484.jpg
http://s1.img.pl/v/165604/p1150638.jpg
http://s1.img.pl/v/165607/p1150661.jpg
http://s1.img.pl/v/165613/p1150674.jpg
http://s1.img.pl/v/165615/p1150687.jpg
http://s1.img.pl/v/165620/p1150706.jpg
http://s1.img.pl/v/165621/p1150710.jpg
http://s1.img.pl/v/165596/p1150283.jpg
http://s1.img.pl/v/165599/p1150297.jpg







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska