Widzewianki poznały ćwierćfinałową grupę w MMP
21 grudnia 2022, 17:10 | Autor: Michał
Ostatni czas w wykonaniu młodych koszykarek Widzewa stał pod znakiem ciężkiej walki o awans na centralny szczebel rozgrywek. W ciągu czterech dni drużyna Anny Chodery rozegrała aż cztery potyczki. Zwycięstwa w dwóch z nich dały efekt w postaci awansu do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19. Wczoraj wieczorem w siedzibie Polskiego Związku Koszykówki odbyło się losowanie fazy ćwierćfinałowej tych zmagań.
O awans do kolejnego etapu łodzianki zawalczą z dwiema innymi drużynami, gdyż los zestawił reprezentantki RTS z ekipami MPKK Sokołów S.A Sokołów Podlaski oraz UKS Dwójką Nidzica. Gospodarzem tego etapu turnieju będzie klub z Łodzi. Całość będzie trwała trzy dni, podczas których codziennie odbywać będzie się jedno spotkanie. Walka toczyć się będzie o udział w turnieju półfinałowym, do którego awansuje zaledwie jeden zespół z każdej grupy. Wstępnie spotkania zaplanowano na weekend 13-15 stycznia.
Wyniki losowania ćwierćfinałów MMP:
Grupa A
RMKS Rybnik
Isands Wichoś Jelenia Góra
Basket Piła – Powiat Pilski
Grupa B
MPKK Sokołów S.A Sokołów Podlaski
UKS Dwójka Nidzica
Widzew Łódź
Grupa C
MUKS Piaseczno
MKS MOS Betard Wrocław
Bogdanka AZS UMCS Lublin
Grupa D
Basket 4Ever Ksawerów
MKS MOS Katowice
Wisła Kraków







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Fajna sprawa. Obecność obowiązkowa!