Boniek zajął głos ws. Floty. Spadnie jednak na ostatnie miejsce?
14 maja 2015, 13:26 | Autor: RyanOd wczoraj trwa dyskusja w temacie wycofania się Floty Świnoujście z I-ligowych rozgrywek. Pierwotnie myślano, że rezygnacja „Wyspiarzy” z dalszego grania oznaczać będzie przesunięcie zespołu na ostatnie miejsce w tabeli, mimo tego, iż będzie miał on więcej punktów, niż zespoły je wyprzedzające (punkty zostają, bo rozegrał on co najmniej 50% spotkań).
Wieczorem ukazała się jednak informacja w serwisie 90minut.pl, zdaniem którego nie dojdzie do przesunięcia Floty na koniec tabeli. Oznaczałoby to, że stawkę nadal zamykać będzie Widzew, a jego starta do bezpiecznej lokaty wciąż wynosić będzie 12 punktów. Dziś głos w sprawie zajął Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, zdaniem którego drużyna ze Świnoujścia jednak będzie przesunięta na ostatnie miejsce. Bońka, o wykładnię przepisów w odniesieniu do uchwały PZPN z dnia 21 kwietnia 2015 roku, poprosił na Twitterze jeden z kibiców. Prezes za pośrednictwem portalu społecznościowego potwierdził, że Flota po wycofaniu z rozgrywek zajmie ostatnią lokatę, do II ligi bezpośrednio spadną drużyny z miejsc 16. i 17. a 15-sta ekipa I ligi zmierzy się w barażu z czwartym zespołem II ligi.
Sprawa ma więc wiele znaków zapytania i może zależeć od interpretacji własnej Departamentu Rozgrywek PZPN. Postaramy się jak najszybciej ustalić, która wersja regulaminu jest obowiązują. To bardzo istotne w odniesieniu do Widzewa, któremu po przesunięciu Floty na koniec stawki, brakowałoby do utrzymania 8 punktów w stosunku do GKS Tychy.







Wisła Płock
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
Zagłębie Lubin
Cracovia
Radomiak Radom
Lech Poznań
Korona Kielce
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Piast Gliwice
Widzew Łódź
GKS Katowice
Legia Warszawa
Termalica Nieciecza
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska