Z. Boniek: „Liczymy, że Widzew wróci do wielkiej piłki”
14 lipca 2015, 18:32 | Autor: RyanDzisiejsza decyzja Zarządu Polskiego Związku Nożnej od paru dni wydawała się być jedynie formalnością. Świadczyły o tym słowa jego Prezesa oraz szefa Łódzkiego ZPN, Zbigniewa Bońka i Edwarda Potoka. Mimo to werdykt szefów polskiego futbolu ucieszył wszystkich kibiców.
O decyzji PZPN poinformował oficjalnie sam Boniek, na specjalnej konferencji prasowej, zawsze odbywającej się po posiedzeniach Zarządu. „Liczymy, że Widzew powróci do wielkiej piłki. Klub niedługo będzie miał nowy stadion. Trzymamy kciuki za łodzian. Podobnie, jak za inne drużyny, które zmagają się z podobnymi problemami’ – mówił popularny „Zibi”.
Tempo, w jakim włodarzom RTS Widzew udało się przejść przez całą procedurę, było wręcz zawrotne. Dopiero 2 lipca stowarzyszenie zostało formalnie wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego, a po 12 dniach może czuć się już IV-ligowcem. Tego sukcesu nie byłoby, gdyby nie wielka aktywność wszystkich środowisk związanych z klubem. Od łódzkiego biznesu zaczynając, przez adwokatów i i stowarzyszenia kibiców, po byłych piłkarzy Widzewa. W imieniu wszystkich widzewiaków wszystkim zaangażowanym w ten proces bardzo dziękujemy!






Górnik Zabrze
Wisła Płock
Jagiellonia Białystok
Cracovia
Lech Poznań
Korona Kielce
Raków Częstochowa
Radomiak Radom
Zagłębie Lubin
Legia Warszawa
Widzew Łódź
GKS Katowice
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice 
Legia II Warszawa
Ząbkovia Ząbki
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
Widzew II Łódź
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
KS CK Troszyn
GKS Bełchatów
Jagiellonia II Białystok
GKS Wikielec
KS Wasilków
Mławianka Mława
Znicz Biała Piska