Widzew straci Dudałę na dłużej?
7 października 2015, 18:43 | Autor: RyanSytuacja kadrowa Widzewa jest z meczu na mecz coraz trudniejsza. Nie ma tygodnia, żeby któryś z piłkarzy nie wypadł ze składu z powodu kontuzji, co może być efektem błędów popełnionych w okresie przygotowawczym. Zwłaszcza, że większość urazów, to problemy z mięśniami, co może wskazywać na przeciążenie organizmów zawodników.
Do grona pechowców dołączył dziś Damian Dudała, którego na pewno czekać będzie przerwa w grze. Trudno oceniać teraz, jak długa, ale trudno być optymistą. Obrońca w 71 minucie upadł na boisko i przez dłuższą chwilę nie potrafił się z niego podnieść. Wstać musieli pomóc mu koledzy z drużyny, Dudała z grymasem wielkiego bólu na twarzy kilka minut szedł w kierunku szatni, podpierając się na barkach rezerwowych.
Problemem „Dudiego” jest uraz mięśnia dwugłowego. To ta sama przypadłość, która doskwiera Adrianowi Budce. Jutro młody piłkarz przejdzie badania USG, które pozwolą określić szczegółową diagnozę i przewidywany termin powrotu do gry. Jeśli mięsień został tylko naciągnięty lub naderwany, przerwa może potrwać góra dwa-trzy tygodnie. Jeśli ucierpiał mocniej, Dudała może wypaść ze składu nawet na kilka miesięcy.








Legia Warszawa
Górnik Zabrze
Cracovia
Lech Poznań
Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin
Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok
Widzew Łódź
Korona Kielce
Wisła Płock
Śląsk Wrocław
Motor Lublin
GKS Katowice
Wieczysta Kraków
Piast Gliwice
Radomiak Radom
Raków Częstochowa 
KTS Weszło Warszawa
Mazovia Mińsk Maz.
Pelikan Łowicz
Jagiellonia II Białystok
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Zambrów
Olimpia Elbląg
Ząbkovia Ząbki
Mławianka Mława
Polonia Lidzbark Warm.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
KS CK Troszyn