Oliwier Jagielski dołącza do drużyny futsalistów
10 czerwca 2025, 10:30 | Autor: Michał
W ostatnich tygodniach dużo dzieje się w drużynie futsalistów Widzewa Łódź. Po fali odejść, oficjalna strona sekcji poinformowała o drugim transferze przychodzącym przed startem rozgrywek 2025/2026. Szeregi czerwono-biało-czerwonych zasilił Oliwier Jagielski, reprezentujący ostatnio drużynę AZS UW Wilanów.
Zawodnik urodzony w 2003 roku swoją przygodę z futsalem rozpoczął w Warszawie. Co ciekawe, wcześniej grał również w piłkę na trawiastych boiskach, reprezentując barwy m.in. Hutnika Warszawa, Okęcia Warszawa czy Polonii Piotrków Trybunalski. W futsalu najpierw przez dwa sezony grał w drugoligowym AZS AWF Warszawa, a ostatnią kampanię spędził w ekipie AZS UW Wilanów, która ostatecznie spadła z Futsal Ekstraklasy. W 22 meczach Jagielski raz wpisał się na listę strzelców.
Tak o transferze mówił cytowany przez witrynę widzewfutsal.com Marcin Stanisławski. „Szukamy cały czas zawodników nieoczywistych. Takich, którzy będą widzieć dla siebie szanse rozwoju tutaj, a my już w nich widzimy jakiś potencjał na coś więcej niż tylko szanse. Dziś musimy to robić, ale co jeszcze ważniejsze: chcemy to robić” – czytamy.
Oliwier Jagielski to drugi transfer przychodzący tego lata. Wcześniej umową z Widzewem związał się również Dima Rybicki. Na razie w zmianach kadrowych dominowały jednak odejścia. Zespołu nie będą już reprezentować: Kamil Izbiański, Arkadiusz Szypczyński, Filip Vaktor, Eric Sylla, Aaro Paappanen, Kamil Kucharski i Adrian Ramirez.
Grafika: widzewfutsal.com







Lech Poznań
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Legia Warszawa
Zagłębie Lubin
Wisła Płock
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Korona Kielce
Motor Lublin
Cracovia
Widzew Łódź
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Czarno to widzę niestety…