Przed Lech – Widzew (porównanie)
31 sierpnia 2025, 12:14 | Autor: RyanW niedzielne popołudnie drużyna Widzewa Łódź rozegra kolejne wyjazdowe spotkanie w obecnym sezonie. Jej rywalem w meczu 7. kolejki Ekstraklasy będzie Lech Poznań, czyli aktualny mistrz Polski. Czy piłkarzom prowadzonym znów przez Patryka Czubaka uda się urwać mu punkty?
Oficjalny dostawca statystyk ligowych, czyli Ekstrastats, przygotował graficzne porównanie liczb obu zespołów. Aby powiększyć obraz z danymi, wystarczy w niego kliknąć:






Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Raków Częstochowa
Radomiak Radom
Cracovia
Lech Poznań
Korona Kielce
Zagłębie Lubin
Widzew Łódź
Pogoń Szczecin
GKS Katowice
Motor Lublin
Legia Warszawa
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Tomasz Włodarczyk już wcześniej poinformował o zainteresowaniu Veljko Iliciem ze strony Widzewa Łódź, a teraz sprawa zbliża się do finalizacji. Jak można przeczytać na łamach Meczyki.pl, bramkarz Bačkiej Topola ma zjawić się w Polsce w niedzielę. Po testach medycznych będzie czekał na niego do podpisania kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2029 roku z opcją przedłużenia o 12 miesięcy.
Jeśli chodzi o kwotę odstępnego, to ta ma wynieść 500 tysięcy euro. Jeżeli faktycznie zostanie to dopięte, Widzew przekroczy barierę pięciu milionów euro wydanych na transfery w letnim oknie, biorąc pod uwagę podstawowe kwoty bez bonusów.