To już 5 lat bez kibiców gości! Wrócą dopiero za rok?
15 kwietnia 2016, 11:33 | Autor: RyanW przyszłą sobotę minie równe 5 lat, odkąd na meczu z Widzewem pojawiła się zorganizowana grupa kibiców gości. Ostatni raz w normalnych warunkach do Łodzi przyjechali fani Polonii Bytom. Miało to miejsce 23 kwietnia 2011 roku!
Od tamtej pory sektor dla przyjezdnych przy Piłsudskiego 138 świecił pustkami. Co prawda na RTS przyjechało kilka ekip, ale był to albo „mecz przyjaźni” z Ruchem Chorzów, albo skromniejsza delegacja kibiców, wpuszczona na trybuny dzięki uprzejmości widzewiaków.
Wszystko wskazuje na to, że tzw. klatka wypełni się fanami najwcześniej za rok. Nawet jeśli drużyna wywalczy upragniony awans do III ligi, jesienią klub i tak nie zdoła przyjąć grupy wyjazdowej. W pierwszej rundzie łodzianie nadal rozgrywać będą spotkania na stadionie przy Milionowej 12, na którym nie ma logistycznych możliwości, by mecze oglądać mogli także kibice przeciwnej drużyny. Na czwartym poziomie rozgrywkowym sektor dla gości nie jest wymagany.
Inaczej będzie w chwili, gdy Widzew wróci na swoje miejsce, czyli na nowy obiekt. Znajdzie się na nim 900 miejsc dla przyjezdnych i nikt nie wyobraża sobie, by pozostawały one puste. Pytanie tylko, czy jakakolwiek ekipa będzie w stanie wykorzystać wszystkie bilety, zanim zespół Marcina Płuski nie wróci na co najmniej II-ligowe tory…








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska